Ar nykštukinė Albanija gali suduoti mirtiną smūgį italams?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Italijos rinktinės gerbėjai (Azzuri Twitter nuotr.)

Antrąją Europos čempionato dieną savo kampaniją pradės nugalėtojos titulą Vokietijoje ginsianti Italijos rinktinė.

Luciano Spalletti auklėtiniai pirmajame savo mače bus absoliutūs favoritai, nes varžovas Dortmunde – nykštukinė, tik 2,7 mln. gyventojų turinti Albanija.

Pastarajai šis Europos čempionatas yra tikra šventė. Tai puikiai įrodo faktas, jog stadione šeštadienį turi susirinkti apie 50 tūkst. albanų sirgalių.

Italijai šis Europos čempionatas bus vienuoliktas istorijoje ir nors daugiau titulų už ją šiame turnyre turi tik Vokietija ir Ispanija, šiemet Spalletti komanda tikrai nėra pagrindinė favoritė.

Albanai į Europos čempionatą atvyksta su „Chelsea“ priklausančiu 22-ejų puolėju Armando Broja bei 18 įvarčių aukščiausioje Turkijos lygoje mušusiu Rey Manaj, tačiau pralaužti italų gynybą bus sunku net ir su jų pagalba.

Spalletti komanda pastaruosiuose dviejuose Europos čempionatuose demonstravo puikią gynybą ir nė vieneriose rungtynėse nepraleisdavo daugiau nei vieno įvarčio. Per pastaruosius 12 mačų šiame turnyre italai praleido tik 6 įvarčius.

Albanai Europos čempionate pasirodo tik antrą kartą. Vienintelį sykį čia 2016 m. Sylvinho auklėtiniams nepavyko prasibrauti pro grupių etapą. Vienintelę savo pergalę čia albanai tąmet pelnė prieš Rumuniją.

Tiesa, ir patys italai puolime pastaruoju metu neblizga. Pastaruosiuose 45 jų Europos čempionato mačuose buvo fiksuojamas 1,84 įvarčio vidurkis.

Daugiau intrigos į šį mačą įneša nebent albanų pasirodymas Europos čempionato atrankoje, kur pralaimėję pirmąjį mačą prieš lenkus jie vėliau nepatyrė nė vienos nesėkmės ir savo grupėje užėmė pirmą vietą, aplenkdami Čekiją ir tą pačią Lenkiją. Atrankoje albanai praleido viso labo 4 įvarčius.

Prie to galėjo prisidėti ir buvusio „Arsenal“ bei „Barcelona“ gynėjo Sylvinho patirtis. 50-metis specialistas šeštadienį taps pirmu startegu iš Brazilijos nuo 2008 m., dirbsiančiu Europos čempionate.

Italus šeštadienį turėtų spausti ir būtinybė laimėti – B grupėje Spalletti futbolininkams dar teks susitikti su kroatais ir ispanais, tad 3 taškai prieš Albaniją yra privalomi.

Per visą istoriją italai su albanais buvo susitikę tik 4 kartus ir visus sykius triumfavo dabartiniai Europos čempionai. Tiesa, pasaulio ar Europos čempionatuose šių komandų keliai dar nebuvo susikirtę.

2 iš minėtų keturių mačų buvo kontroliniai, kiti du įvyko 2018 m. pasaulio čempionato atrankoje. Per šiuos susitikimus italai albanams mušė 7 įvarčius, šie atsakė tik vienu.

Pasidalinti