Eurolygos nugalėtojus prognozavęs Trinchieri: „Gera pergalė“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri (Scanpix nuotr.)

Per pergalę su Kauno „Žalgiriu“ nuo LKL finalo atsidūręs Andrea Trinchieri atidavė duoklę Panevėžio „Lietkabeliui“, pagyrė Luką Lekavičių ir pasidalijo Eurolygos finalo ketverto prognoze.

Ketvirtadienį italų specialisto vadovaujami žalgiriečiai „Lietkabelį“ Panevėžyje paskutinę sekundę patiesė 90:89 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-0.

„Labai sunkios rungtynės. „Lietkabelis“ sužaidė puikų mačą, pataikė labai sudėtingus metimus, tačiau namo važiuojame su milžiniška pergale. Panaikinome deficitą, kentėjome, patys nežibėjome, tačiau už viso to stovi „Lietkabelis“.

Jie žaidė labai fiziškai, pataikė ir neleido mums pajausti ritmo. Lemtingu metu visgi suradome tarpusavio chemiją, sužaidėme protingai ir laimėjome labai didelės svarbos rungtynes.

Pirmaujame 2-0. Turėsime truputėlį daugiau laiko atšviežinti kūnus ir galvas bei pasiruošti dar vienam mūšiui sekmadienį“, – kalbėjo Trinchieri.

– Kaip iš jūsų perspektyvos atrodė paskutinė minutė?

– Sakyčiau, kad per paskutines keturias minutes kartu sudėjome visas tinkamas dėlionės dalis, jog turėtume lengvesnę mačo pabaigą, tiesiog tada padarėme klaidą ir gavome Vytenio Lipkevičiaus tritaškį greitajame puolime. Tai mums galėjo kainuoti rungtynes. Tada padarėme dar vieną klaidą, kai praleidome du taškus su pražanga iš Gagičiaus. Paskutinėje jų atakoje įspraudėme Sirvydį į kampą, tačiau neprotingai nubėgome į pagalbą ir leidome Gagičiui lengvai pataisyti metimą. Šias rungtynes nulėmė kelios individualios atakos.

Manau, kad labai sunku žaisti prieš taip savimi pasitikinčią komandą. Orelikas vėl sumetė sunkius metimus, Sirvydis, Gagičius sužaidė puikias rungtynes, Bičkauskio sugrįžimas jiems irgi labai padėjo. Tačiau vėl: kalbame apie pergalę išvykoje, kad ir paskutinėmis sekundėmis po atkovoto kamuolio puolime. Gera pergalė.

– Lukas Lekavičius vėl sužaidė geras rungtynes: 4 iš 4 tritaškių, agresyvumas lemiamais momentais. Jei Kaune jį vadinote džokeriu, kokį epitetą jam turėtumėte dabar?

– Man ir visai komandai labai sekasi, kad turime Luką. Tai yra viskas, ką galiu pasakyti.

– Po paskutinių rungtynių akcentavote blogą gynybą prieš Gediminą Oreliką, bet šiandien jis vėl sužaidė geras rungtynes. Kur yra sunkiausia jį stabdyti?

– Šiandien prieš jį gynėmės geriau, bet jis buvo karštas. Visada kartojasi ta pati istorija. „Degantys“ žaidėjai nenustoja „degti“. Manau, kad privertėme jį išmesti sunkius metimus, bet jis pataikė net tada, kai prieš jį stovėdavo du gynėjai. Bandysime būti dar geresni prieš jį.

– Sirvydis reabilitavosi po prastų pirmų rungtynių. Ar tai yra Eurolygos kalibro žaidėjas?

– Taip, bet žiūrint į rungtynes galima sakyti, kad ir Orelikas yra Eurolygos lygio žaidėjas, jeigu išlaikys tokį pataikymą ir toliau žais taip kietai. Bet manau, kad Sirvydis yra realus kandidatas į gero rinktinės gynėjo poziciją.

– Kokia yra Brady Maneko situacija?

– Jis pasisuko čiurną. Viskas dar labai šviežia, tad nelabai ką galiu pasakyti.

– Kovo pradžioje minėjote, kad „Olympiacos“ yra pagrindiniai kandidatai laimėti Eurolygą. Ar jūsų prognozės pasikeitė?

– Ne. Tiesa ta, kad, kaip sakė ir Šarūnas Jasikevičius, finalo ketverte gali nutikti bet kas. Manau, kad šiemet kaip niekad visos keturios komandos turi panašias galimybes laimėti viską. Jeigu laimės „Olympiacos“, niekas nesistebės, „Real“ yra „Real“. „Olympiacos“ yra trečioji druska. Italijoje turime posakį, kad trečioji druska yra geriausia. „Fenerbahče“ į Berlyną atvažiavo nuostabios formos. Bet jeigu paklaustumėte manęs, sakyčiau, kad laimės „Olympiacos“. Tik todėl, kad tai jiems yra trečias bandymas finalo ketverte iš eilės.

Pasidalinti