Eurolyga: triuškinantį deficitą naikinusi „Real“ krito Milane, baskų gynėjas pagerino visų laikų rekordą

COdi Milleris-McIntyre'as (Baskonia nuotr.)

Ketvirtajame kėlinyje spurtavusi Madrido „Real“ panaikino triuškinantį deficitą, tačiau laimėti Italijoje nesugebėjo.

Ketvirtadienį Chuso Mateo auklėtiniai po dramatiškos kovos Milane 76:81 krito prieš vietos „Emporio Armani“ krepšininkus.

Ilgąją pertrauką Ettore Mesina auklėtiniai pasitiko turėdami triuškinantį 19 taškų pranašumą (48:29), toks pats jis buvo ir likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki trečio kėlinio pabaigos – 64:45. Visgi tuomet „Real“ pradėjo spurtuoti ir po atkarpos 24:7 deficitą sumažino iki 2 taškų – 69:71.

Tuomet „Emporio Armani“ timptelėjo tritaškį pataikęs Nikola Mirotičius, tačiau likus paskutinei minutei „Real“ vis dar alsavo į nugaras per vieną metimą – 76:79. Bet „Real“ komandoje tritaškį prametė Sergio Llullas, Džananas Musa suklydo, o Shavonas Shieldsas sumetė dvi baudas ir „Emporio Armani“ tapo nepavejama.

Būtent Shieldsas ir Mirotičius tapo pagrindiniais madų sostinės komandos herojais – iš 81 komandos taško jie kartu pelnė 50. Shieldsas finišavo su 27 taškais, 2 atkovotais kamuoliais ir 2 rezultatyviais perdavimais, o iš „Barcos“ persikėlęs Mirotičius – 23 taškus ir 5 atkovotus kamuolius.

„Real“ ekipai tai buvo tik 4 pralaimėjimas šiame sezone. Tuo metu „Emporio Armani“ iškovojo 11 pergalę ir sustiprino viltis reguliarųjį sezoną užbaigti įkrintamųjų pozicijose.

Messina komanda Eurolygos čempionus nugalėjo tik ketvirtą kartą šiame amžiuje ir pirmą sykį po 5 pralaimėjimų iš eilės tarpusavio mačuose.

Svečių komandoje rezultatyviausiai žaidė 12 taškų pelnęs Musa, 11 jų pridėjo Mario Hezonja, 10 – Gabrielis Deckas.

Kur kas sėkmingiau 26-asis Eurolygos turas praėjo „Baskonia“ ekipai, kuri 94:80 užtikrintai nugalėjo autsaiderį Vilerbano ASVEL.

Šis mačas pažymėtas ir visų laikų rezultatyvių perdavimų rekordu, kurį užfiksavo Codi Milleris-McIntyre’as. Komandos draugams jis išdalijo net 20 rezultatyvių perdavimų, o su 11 taškų ir 11 atkovotų kamuolių savo pasiekimą vainikavo trigubu dubliu.

Millerio-McIntyre’o sąskaitoje iš viso buvo 42 naudingumo balai, tad jis kol kas yra realiausias pretendentas ir į turo MVP.

Prieš tai rezultatyvių perdavimų rekordais dalijos Facundo Campazzo ir Stefanas Jovičius, po sykį jų surinkę 19.