ENBL – „Wolves“ pergalė prieš Čekijos čempionato lyderius

Ahmadas Caveris (LKL nuotr.)

Sėkmingai išvyką į Lenkiją užbaigė BC „Wolves“ komanda. Šiaurės Europos krepšinio lygos (ENBL) čempionate išvakarėse įveikę šeimininkę Ostruvo „BM Stal“, alytiškiai antrose turo rungtynėse įveikė ir Čekijos pirmenybių lyderę „Brno Basket“ ekipą – 62:56 (14:11, 17:19, 15:18, 16:8).

Dvi pergales per dvi dienas iškovoję vilkai (4-2) sustiprino savo šansus patekti tarp keturių stipriausių grupės komandų, tęsiančių kovą dėl ENBL čempionų titulo.

Pirmoje  kėlinukas išsiskyrė abiejų komandų prastu puolimu, jos kartu surinko vos 25 taškus. Pirmaujanti komanda jame keitėsi keletą sykių, o pabaigoje išsiveržę į priekį „Wolves“ krepšininkai įgyti didesnio pranašumo nesugebėjo.

Tuo pasinaudoję varžovai vėl persvėrė rezultatą ir pirmavo 26:21, iki ilgosios pertraukos likus žaisti 3,5 minutės. Lietuvos komanda atsakė sėkmingu spurtu 10:2 ir po keturių iš eilės Eigirdo Žukausko taškų vėl buvo priekyje – 31:28.

Po Erico Bucknerio dėjimo iškart po pertraukos „Wolves“ įgijo 5 taškų pranašumą (35:30), bet kaip ir rungtynėse išvakarėse ėmė klysti, o metimai skriejo pro šalį. „Brno Basket“ be atsako pelnė 11 taškų ir atitrūko 41:35. Netrukus jų pranašumas išaugo iki rekordinių 9 taškų (48:39).

Vis tik, per likusį kėlinyje laiką rezultatyviai žaidė tik “Wolves” – dar sykį puikiai sužaidė E.Buckeneris, įmetęs taškus su varžovo pražanga, iš toli pataikė A.Juškevičius, baudos metimą pridėjo Arnas Beručka, o iš Brno ekipos pranašumo liko vos 2 taškai – 48:46.

Pagerinusius gynybą vilkus svarbiu momentu patempė Ahmadas Caveris. Iš pradžių amerikietis vėl išvedė savo komandą į priekį, o vėliau užbaigė dvi paskutines komandos atakas, likus žaisti mažiau nei porą minučių –  62:56. Čekijos komandos pastangos išsigelbėti nebuvo sėkmingos.

Būtent A.Caveris buvo pripažintas naudingiausiu „Wolves“ žaidėju.

Ture Lenkijoje nežaidė sveikatos problemų turintys Regimantas Miniotas, Vitalijus Kozys, Tomas Pačėsas ir Jeffery Tayloras.

„Wolves“: Ericas Buckneris 14 (11 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Ahmadas Caveris ir Marcosas Delia po 10, Kristupas Žemaitis 9, Adas Juškevičius 5, Arnas Beručka 4. Mindaugas Lukauskis, Herkus Kumpys ir Juanas Gomezas De Liano nepasižymėjo.

„Basket Brno“: Codey Riley 16 (14 atk. kam.), Kameron Chatman ir Richard Balint po 13.

Šaltinis: bcwolves.com