Emocijų audrą Vilniuje sukėlęs Edas Butvilas istorinę pergalę palydėjo šelmiška šypsena

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 2 min skaitymo trukmė
Vilnius Open by kevin. Edas Butvilas. Nuotr. Saulius Čirba

Po nesėkmingo pirmo lietuvio Viliaus Gaubo debiuto „Challenger“ serijos turnyre teniso fanų nuotaikos Vilniuje nekrito. Iškart po jo į kortą žengusio Edo Butvilo mače plasdėjo herbas, fanai atkakliai ginčijosi su pagrindiniu teisėju, o arenoje nuogąstavimo aimanas keitė aplodismentai. Ir 1579-oji pasaulio raketė iš Lietuvos bei iš jos skrieję galingi padavimai pasirūpino, jog šis vakarėlis baigtųsi laimingai.

Paskutiniame pirmadienio mače E.Butvilas pateikė sensaciją – 3:6, 7:6 (7:5), 6:1 parklupdė šveicarą Johaną Niklesą (ATP-342).

Pirmajame sete daugiau patirties turintis šveicaras greitai užčiuopė silpnesnę E.Butvilo giją – smūgį iš kairės – ir ja sėkmingai maitinosi iki pat laimėto seto pabaigos.

Tačiau antrajame viskas apsivertė aukštyn kojom – susiėmęs lietuvis į smūgius pradėjo dėti daugiau širdies ir jėgos ir tai davė vaisių. Nors savo padavimais jam nepavyko „uždaryti“ seto rezultatui esant 5:4, jis tą sėkmingai padarė permainingame pratęsime.

„Pirmame sete viskas susidėjo į vieną. Emocijos, jaudulys, visgi man čia pirmas tokio lygio turnyras. Labai daug atidaviau „nemokamų“ taškų priimdamas, nes buvau tiesiog susikaustęs, padavinėjau ne taip gerai, kaip galėjau“, – kalbėjo lietuvis.

Antrame sete E.Butvilas tarsi prisiminė savo duoną ir sviestą – galingus padavimus, atakas ir, žinoma, jam jaunių Vimbldono ir „Roland Garros“ titulus atnešusį žaidimą prie tinklo.

„Antrame sete šiek tiek pakeičiau savo žaidimą, pradėjau mažiau klysti priimdamas. Tai suteikė daugiau progų ir atakuoti, spausti varžovą, sužaisti prie tinklo, – kalbėdamas apie žaidimą prie tinklo šelmiškai nusišypsojo lietuvis. – Pakeistas ritmas ir savo stipriųjų pusių išnaudojimas padėjo perlaužti eigą.“

Už pergalę lietuviui atiteko 7 ATP reitingo taškai, tačiau kur kas saldesnis E.Butvilui buvo pergalės skonis.

„Jausmas debiutuoti pergale yra nerealus, nes čia tikrai labai stiprus turnyras. Tai suteikia pasitikėjimo, kad galiu žaisti tokiuose turnyruose su tokiais varžovais ir juos nugalėti.“

Antrame „Vilnius Open“ turnyro etape E.Butvilo laukia V.Gaubą įveikęs prancūzas Antoine’as Escoffieras.

Pasidalinti