Eilinis Sabonio trigubas dublis ir neįtikėtina „Kings“ nesėkmė Finikse

Domantas Sabonis surinko dar vieną trigubą dublį, tačiau Sakramento „Kings“ iššvaistė ketvirtam kėlinuke turėtą 22 taškų persvarą ir 117:119 nusileido Finikso „Suns“ ekipai.

Sabonis viso pelnė 21 tašką (8/10 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 12 kamuolių ir išdalino 11 rezultatyvių perdavimų. Tai buvo devintas lietuvio toks pasiekimas per pastarąsias 16 rungtynių. Viso Domantas jų šiame sezone jau atliko 11 ir tik vienu nusileidžia Nikola Jokičiui.

Sabonis pirmauja NBA pagal atkovotus kamuolius (12,7) bei dvigubus dublius (35), o pagal rezultatyvius perdavimus rikiuojasi 7 vietoje (7,8).

Likus žaisti 8 minutes De’Aaronas Foxas smeigė tritaškį ir Sakramento komanda pirmavo 22 taškais – 109:87. Po Sabonio taškų likus žaisti 2 minutes skirtumas buvo 6 taškai – 115:109. Tada 2 tritaškius paeiliui dūrė Ericas Gordonas ir išlygino rungtynių rezultatą.

Sabonio pražanga kovojant dėl kamuoli pasiuntė Keviną Durantą mesti baudų ir „Suns“ lyderis išvedė šeimininkus į priekį. Foxas išlygino rezultatą likus žaisti 19 sekundžių, tačiau prasžengė prieš Durantą kitoje atakoje. Šis sumetė baudas, o Sakramento komandai liko 1 sekundė. Maliko Monko tritaškis su sirena tikslo nepasiekė.

„Suns“ į pergalę vedė netikėtas lyderis. Graysonas Allenas antrą kartą per dvi savaites rungtynėse pataikė net 9 tritaškius, o viso surinko 29 taškus (9/14 trit.), 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius. Durantas pridėjo 27 taškus (4/8 trit.). Devinas Bookeris įmetė 16 taškų ir išdalino 11 rezultatyvių perdavimų, Gordonas pridėjo 13 taškų, o Jusufas Nurkičius – 10 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

„Kings“ komandoje daugiausiai taškų pelnė Foxas – 33 (6/10 trit.). Keeganas Murray įmetė 16 (3/5 trit.), Sasha Vezenkovas – 14, Monkas – 13 (2/7 trit.), o Kevinas Huerteris – 10 taškų.

Sakramento komanda patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės ir baigė savo 5 rungtynių išvykose serija. 23 pergales per 40 rungtynių pasiekusi ekipa NBA Vakarų konferencijoje rikiuojasi penktoje vietoje. Kitose rungtynėse Sabonis lankysis Indianoje, kur susikaus su savo buvusia ekipa – „Pacers“.