EČ ketvirtfinalyje – pralaimėjimų nepatyrusių turnyro favoritų akistata

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Pirmasis Europos futbolo čempionato ketvirtfinalis tarp Ispanijos ir Vokietijos rinktinių žada didelę intrigą.

Šeimininkams vokiečiams teks nelengvas uždavinys sustabdyti komandą, laimėjusią visas ketverias žaistas rungtynes.

Vokietijos rinktinei tai bus jau 19-asis ketvirtfinalio mačas per pasaulio bei Europos futbolo čempionatų istoriją, daugiau nei bet kuriai kitai Europos komandai per du didžiuosius turnyrus. Iš 18 rungtynių ketvirtfinalio etape vokiečiai laimėjo 15, įskaitant visas keturias pergales Europos čempionatuose – 1996, 2008, 2012 ir 2016 metais.

Juliano Nagelsmanno auklėtiniai iškovojo pirmąją vietą A grupėje, nugalėję Škotiją (5-1) ir Vengriją (2-0) bei sužaidę lygiosiomis su Švecarija (1-1). Aštuntfinalyje čempionato šeimininkai įveikė Danijos rinktinę (2-0).

Vokietijos komandos saugas Toni Kroosas po turnyro baigs profesionalo karjerą, tačiau šiame čempionate demonstruoja įspūdingą žaidimą. Jo perdavimų tikslumas siekia net 95 procentus, o tai yra aukščiausias rodiklis Europos čempionatų istorijoje tarp futbolininkų, kurie atliko daugiau nei 300 perdavimų per turnyrą.

Kitas vokiečių lyderis Jamalas Musiala, šių metų čempionate jau sugebėjęs pasižymėti trimis įvarčiais, kartu su dar trimis futbolininkais yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas.

Ispanijos rinktinė per pirmąsias ketverias rungtynes dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Luiso de la Fuente auklėtiniai taip pat iškovojo pirmąją vietą grupėje, įveikdami Kroatiją (3-0), Italiją (1-0) ir Albaniją (1-0), o aštuntfinalyje ispanai užtikrintai nugalėjo Sakarvelo komandą (4-1).

Ispanai taip pat turi ką pasiūlyti savo varžovams ketvirtfinalyje. Komandos saugas Fabianas Ruizas, atstovaudamas Ispanijos rinktinei, per pastarąsias ketverias rungtynes įmušė tris įvarčius bei atliko du rezultatyvius perdavimus.

Vis dėl to didžiausią dėmesį atkreipė Nico Williamso ir Lamine‘o Yamalio pasirodymas aštuntfinalio mače su Sakartvelo futbolininkais.

Šešiolikmetis Yamalis jau atliko du rezultatyvius perdavimus šių metų Europos čempionate, tapdamas tik trečiu paaugliu, atlikusiu daugiau nei vieną rezultatyvų perdavimą turnyre, po Enzo Scifo ir Cristiano Ronaldo.

Tai bus ketvirtasis Ispanijos ir Vokietijos rinktinių susitikimas Europos čempionatų istorijoje, paskutinis toks buvo 2008 metų turnyro finale, kurį ispanai laimėjo 1-0.

Šios dvi komandos taip pat susitiko 2022 metų pasaulio čempionato grupių etape. Tą kartą rungtynės pasibaigė lygiosiomis 1-1.

Pasidalinti