EČ atrankos startas: Olisevičiaus vedama Lietuvos rinktinė nepaliko vilčių lenkams

Lietuvos krepšinio rinktinė. Paulius Peleckis BNS nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergale pradėjo atrankos į 2025 metų Europos čempionatą varžybas. Antrajame ketvirtyje pagreitį pagavę lietuviai užtikrintai susitvarkė su Lenkijos komanda – 83:64.

Lietuvos krepšininkai rungtynėse išmetė net 33 tolimus metimus, iš kurių tikslą pasiekė 13. Didelį pranašumą nulėmė solidi lietuvių gynyba, privertusi lenkus suklysti 14 kartų. Viso Lenkijos rinktinėje taškus pelnė tik 5 žaidėjai.

Kazys Maksvytis susitikimą pradėjo su Luku Lekavičiumi, Tomu Dimša, Roku Giedraičiu, Edgaru Ulanovus ir Martinas Gebenas. Lietuviai strigo puolime ir per daugiau nei pusę kėlinuko sukrapštė vos 5 taškus, o lenkai per tą laiką – 10.

Antroje kėlinuko dalyje Lietuvos komandos puolimas atsigavo, tačiau varžovų prisivyti nepavyko – 16:19.

Antro ketvirčio pabaigoje Osvaldas Olisevičius ir Lukas Lekavičius smeigė po tritaškį ir išvedė savo komandąį priekį – 22:21. Lietuviams nesisekė stabdyti Michalo Sokolowskio, kuris sumetė 15 iš pirmų lenkų 28 taškų.

Permainingos rungtynių pusės paskutinius taškus tritaškiu pelnė Kristupas Žemaitis ir komandos ilsėtis išėjo mūsiškiams pirmaujant 35:30. Lietuvių gretose vienintelis Ąžuolas Tubelis iki pertraukos nepasirodė ant parketo. Lietuviai per pirmus 2 kėlinukus išmetė net 21 tritaškį (pataikė 7) ir 12 dvitaškių (pataikė 6). Rezultatyviausiai žaidė Olisevičius, surinkęs 10 taškų.

Trečią ketvirtį lietuviai pradėjo Olisevičiaus, Giedraičio ir Dimšos tritaškiais ir persvara jau pasiekė 12 taškų – 44:32. Panašį pranašumą Lietuva išlaikė iki ketvičio pabaigos – 62:49.

Lietuviai lenkų arčiau nebeprisileido, o palaipsniui tik didino pranašumą. Po Lekavičiaus floaterio persvara jau pasiekė 20 taškų, o ASG arenoje susirinkę žmonės pradėjo skanduoti „Ąžuolą“, reikalaudami ant parketo pamatyti vilnietį Ąžuolą Tubelį.

Likus žaisti 3 minutes Maksvytis išgirdo sirgalių reikalavimą, o Tubelis publikai atsilygino taškais antru savo bandymu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Olisevičius – 20 taškų (4/5 dvit., 4/7 trit.), Rokas Giedraitis pridėjo 13, o Tomas Dimša 10 taškų.

Sokolowskis lenkam pelnė 26, Mateuszas Ponitka pridėjo 13 taškų, 7 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 klaidas.

Lietuva: Olisevičius 20, Giedraitis 13 (2/2 dvit., 3/7 trit., 3 atk. kam.), Dimša 10 (2/4 dvit., 2/6 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd.), Ulanovas 8 (2/3 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Sirvydis 8 (2/4 trit.), Lekavičius 5 (1/5 trit.), Margiris Normantas 4, Kristupas Žemaitis 4 (3 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 4 (8 atk. kam.), Tubelis 4 (2/3 dvit.,), Marekas Blaževičius 2 (1/4 dvit.), Gebenas 1 (0/2 trit., 1/2 baud.).

Lenkija: Sokolowski 26 (5/6 dvit., 3/6 trit.), Ponitka 13, Aleksadnras Balcerowski 11 (8 atk. kam.), Michalas Michalakas 10, Andrzej Pluta 4.