EČ atrankoje – dar vienas antausis ispanams, pasaulio čempionų nesėkmė ir besitęsiantis latvių šokis

Ricky Rubio (FIBA nuotr.)

Sergio Scariolo vadovaujama Ispanijos krepšinio rinktinė pasirodymą 2025 m. Europos čempionato atrankoje pradėjo dviem pralaimėjimais iš tiek pat galimų.

Sekmadienį ispanai itin nerezultatyviose rungtynėse 53:58 krito prieš Belgijos krepšininkus.

Ketvirtadienį Scariolo komanda dramatiškai pralaimėjo ir latviams bei dabar C grupėje dalijasi 3-4 vietas su taip pat abu pralaimėjimus patyrusia Slovakija.

Į Europos čempionatą pateks po tris geriausias kiekvienos grupės komandas.

Per pirmus du kėlinius vos 19 taškų sukrapštę ispanai lemiamą ketvirtį pasitiko turėdami taško deficitą (39:40), tačiau jį pradėjo spurtu 9:0 ir įgijo apčiuopiamą pranašumą – 48:40. Visgi tuomet Scariolo komanda per 6 minutes nepelnė nė taško, praleido spurtą 0:13 ir kapituliavo.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė gynėjas Retinas Obasohanas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 3 kamuolius. 15 taškų pridėjo bei 8 kamuolius atkovojo Pierre’as-Antoine’as Gillet.

Ispanijos rinktinėje daugiausiai taškų – 14 – pelnė Dario Brizuela, 10 pridėjo Joelis Parra.

Pirmajame mače ispanus nugalėjusi Latvijos rinktinė 64:52 nugalėjo Slovakiją ir šį FIBA langą užbaigs pirmoje C grupės vietoje.

Luca Banchi komandą į priekį vedė Adžejus Gražulis, kuris per 26 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus. Kristersas Zoriksas pelnė 11 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus.

Slovakų gretose Šimojas Krajčovičius pelnė 12 taškų, Mario Ihringas – 11 taškų, 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius.

Pralaimėjimą sekmadienį patyrė ir pasaulio čempionai vokiečiai, 62:67 išvykoje kritę prieš Bulgariją.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė viena iš Vitorijos „Baskonia“ žvaigždžių Codi Milleris-McIntyre’as, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.