Džokovičius po pralaimėjimo Alcarazui: „Prieš nieką panašaus nesu žaidęs“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Novakas Džokovičius (Scanpix nuotr.)

Nepaisant skaudaus pralaimėjimo Vimbldono finale, geriausiu tenisininku istorijoje tituluojamas Novakas Džokovičius savo varžovui žarstė komplimentus.

Sekmadienį vykusiame Vimbldono finale antroji pasaulio raketė 6:1, 6:7 (6:8), 1:6, 6:3, 4:6 turėjo pripažinti geriausio pasaulio tenisininko Carloso Alcarazo pranašumą.

Nors taip subliuško Džokovičiaus galimybės tapti pirmu tenisininku nuo 1968 metų, laimėjusiu visus keturis sezono „Didžiojo kirčio“ turnyrus, 36-erių serbas po finalo Alcarazui negailėjo gražių žodžių.

„Žmonės pastaruosius 12 mėnesių kalba apie tai, jog jo žaidime yra tam tikrų Rogerio (Federerio), Rafaelio (Nadalio) ir mano elementų. Aš su tuo sutikčiau. Sakyčiau, kad iš šių trijų pasaulių jis susirinko viską geriausio.

Jis turi daug psichologinio atkaklumo ir rodo įspūdingą brandą kaip 20-metis. Jo ispaniškojo buliaus ir kovotojo mentalitetas, neįtikėtina gynyba primena Rafą. Man patinka jo backhandai slystant. Čia galima įžvelgti panašumų ir su manimi. Sugebėjimas prisitaikyti buvo mano viena pagrindinių stiprybių per visą karjerą. Jis tą taip pat turi.

Nesu niekad žaidęs prieš tokį tenisininką. Rogeris ir Rafa turi savo stiprybių ir silpnybių, bet Carlosas yra labai „užbaigtas“ tenisininkas. Jo sugebėjimas prisitaikyti yra raktas į sėkmingą karjerą ant visų korto dangų“, – kalbėjo Džokovičius.

20-mečiui Alcarazui tai buvo antras „Didžiojo kirčio“ turnyrų titulas karjeroje. Pirmąjį jis iškovojo pernai „US Open“ čempionate.

Sekmadienį jaunasis ispanas tapo 3 jauniausiu tenisininku, laimėjusiu Vimbldoną. Prieš jį laimėti seniausią pasaulio teniso turnyrą buvo pavykę tik 2 kitiems Ispanijos atstovams.

Pasidalinti