Džokovičiaus triumfas „Nitto ATP Finals“ turnyre pažymėtas eile rekordų

ATP nuotr.

Sudėtingas sezonas Novakui Džokovičiui baigėsi pergalinga nata – aštuntoji pasaulio raketė sekmadienį iškovojo šeštąjį „Nitto ATP Finals“ turnyro titulą.

Sekmadienį vykusiame baigiamojo sezono turnyro finale 35-erių serbas 7:5, 6:3 nugalėjo Casperą Ruudą.

Per visą mačą Džokovičius varžovui neleido susikurti nė vienos „break pointo“ galimybės. Savo ruožtu pats pirmajame sete turėjo keturias, o pirmąja pasinaudojo paskutiniu tapusiame dvyliktame geime.

Antrajame sete serbas pradėjo dominuoti ir ketvirtajame geime antrą kartą laimėjo Ruudo padavimus. Be priekaištų savo padavimus atlikęs Džokovičius persvarą išsaugojo ir tapo vyriausiu „Nitto ATP Finals“ turnyro čempionu istorijoje.

Džokovičiui tai jau šeštas baigiamojo sezono turnyro titulas. Pagal šį pasiekimą jis susilygino su rekordininku Rogeriu Federeriu.

Serbui taip pat po pergalės atiteko rekordinis čekis teniso turnyre. Kaip turnyre nė karto nepralaimėjęs čempionas serbas gavo 4 mln. 740 tūkst. dolerių.

Ruudas savo pasiekimu nusivilti taip pat neturėtų. Jis yra vienintelis norvegas, žaidęs šiame turnyre, ir pirmas skandinavas nuo 1990 metų, patekęs į „Nitto ATP Finals“ finalą.

Abu tenisininkai pirmadienį kils ATP reitinge. Džokovičius iš 8 vietos šoktels į 5, Ruudas pakils į rekordinę 3 vietą.