Džokovičiaus sugrįžimas į JAV pažymėtas pergale, Wawrinka atsuko atgal metus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Novakas Džokovičius ir Alejandro Davidovičius-Fokina (ATP nuotr.)

Nuo 2021 metų į JAV patekti negalėjęs serbas Novakas Džokovičius pasirodymą Sinsinačio „Masters“ turnyre pradėjo pergale.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį antrajai pasaulio raketei buvo įrašyta pergalė, kuomet jo varžovas Alejandro Davidovičius-Fokina po pralaimėto pirmo seto 4:6 dėl nugaros traumos buvo priverstas pasitraukti.

36-erių serbui tai buvo pirma pergalė nuo Vimbldono, kurio finale jis turėjo pripažinti Carloso Alcarazo pranašumą.

Nuo 2019 metų Džokovičius buvo pralaimėjęs tik vieną savo pirmąjį turnyro mačą ir tai nutiko būtent prieš Davidovičių-Fokiną Monte Karlo „Rolex Masters“ turnyre 2022 metais.

Sinsinačio „Masters“ turnyre Džokovičiui tai buvo pirmas mačas nuo 2020-ųjų, kuomet jis tapo šių varžybų čempionu.

Iš viso šio turnyro čempionu antroji pasaulio raketė yra tapęs du kartus – be 2020-ųjų jis čia triumfavo ir 2018 metais. Iki 2018-ųjų vasaros tai buvo vienintelis „Masters“ turnyras, kurio serbui dar nebuvo pavykę laimėti. Finale nugalėjęs Rogerį Federerį, jis tapo pirmuoju tenisininku istorijoje, laimėjusiu visus 9 „Masters“ turnyrus.

Nuo 2021 metų serbas į JAV buvo neįleidžiamas dėl nesutikimo skiepytis nuo COVID-19.

Nors nesugebėjo įkąsti Džokovičiui, Davidovičiui-Fokinai tai vis tiek turėtų būti geriausias sezonas karjeroje. Iki šio pasiekimo jam šiemet belieka iškovoti vos vieną (28) pergalę.

Šiąnakt Sinsinačio „Masters“ turnyre buvo užfiksuotos ir kelios staigmenos: prieš kelias dienas Toronto „Masters“ triumfavęs Jannikas Sinneris neprilygo 10-ą karjeros pergalę prieš Top-10 varžovus įsirašiusį Dušaną Lajovičių, o Casperas Ruudas turėjo pripažinti Maxo Purcell pranašumą.

Metus atgal atsuko ir 38-erių Stanas Wawrinka užtikrintai dviejuose setuose susidorojęs su 10-ąja pasaulio rakete Francesu Tiafoe.

Pasidalinti