Džokovičiaus, Nadalio ir Federerio sukultos raketės: iki rekordininko – toli

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Novakas Džokovičius (Scanpix nuotr.)

Sekmadienį praūžęs Vimbldono finalas nepaliko abejingų. Jame netrūko ne tik įspūdingo teniso, bet ir emocingų akimirkų. Po vienos iš tokių Novakas Džokovičius sulaukė nuobaudos.

Vienu metu 23 „Didžiojo kirčio“ titulų savininkas į tinklo konstrukciją sviedė raketę ir ši lūžo per pusę.

Už tai Džokovičiui buvo skirta rekordinė bauda turnyre – 8 tūkstančiai dolerių. Jis tapo antru finansinės nuobaudos sulaukusiu tenisininku turnyre po jaunosios rusės Mirros Andrejevos.

Pasak tinklapio tennisonflame.com, tai buvo 55 Džokovičiaus sunaikinta raketė. Pagal šią statistiką jis yra neabejotinas rekordininkas tarp vadinamojo „Didžiojo trejeto“, kurį sudaro pats serbas, Rafaelis Nadalis ir Rogeris Federeris.

Pastarasis, jau baigęs karjerą, per ją iš viso sulaužė 11 rakečių, savo ruožtu Rafa tai padarė tik vieną kartą treniruotėje.

Daugiausiai sulaužytų rakečių rekordas priklauso rusui Maratui Safinui, kolekcijoje turinčiam du „Didžiojo kirčio“ turnyrus.

Per savo 12 metų karjerą Rusijos tenisininkas sulaužė apie 700 rakečių. Taip pat jam priklauso ir daugiausiai sulaužytų rakečių per dieną rekordas. Skaičiuojama, kad vien 1999 metais jis sulaužė 48 raketes.

Pasak paties tenisininko, šis skaičius turėtų būti gerokai didesnis.

„Iš „Head“ (Safino rakečių rėmėjo) gavau snieglentę, ant kurios užrašyta „1055“, – ATP tinklapiui sakė Safinas. – Jie suskaičiavo kiekvieną mano sulaužytą raketę.“

Pasidalinti