Džoko pergalė AO starte pažymėta rekordine trukme

Novakas Džokovičius. Scanpix nuotr.

Novakas Džokovičius dar niekada karjeroje nebuvo žaidęs tokio ilgo pirmo rato mačo „Australian Open“ turnyre. Pirma pasaulio raketė iš Serbijos tik po keturias valandas ir vieną minutę trukusios kovos 6:2, 6:7(5), 6:3, 6:4 nugalėjo kroatą Dino Prizmičą.

Pirmą kartą „Didžiojo kirčio“ turnyre žaidžiantis Prizmičius šešis kartus buvo per tašką nuo pralaimėjimo, tačiau kiekvieną kartą sugebėdavo jo išvengti. Galiausiai pergalę šventė dvigubai vyresnis Džokovičius.

„Jis liepė man palakstyti dėl mano pinigų, – komplimento varžovui iškart po mačo korte duotame interviu negailėjo 36 metų serbas. – Jis nusipelnė visų aplodismentų. Puikus žaidėjas. Išlaikė save mače nuostabiai. Tai lengvai galėjo būti ir jo pergalė. Esu tikras, kad per savo karjerą jis pasieks puikių pergalių.“

Tai buvo jau 90 Džokovičiaus pergalė šiame turnyre.

Anksčiau „Australian Open“ turnyro pirmame rate Džokovičius ilgiausiai buvo užtrukęs tris valandas ir 57 minutes.

Prizmičas pasauliniame reitinge užima 178 vietą ir į pagrindines varžybas pateko tik sėkmingai įveikęs atranką.

Penktas pagal skirstymą Anrejus Rublevas po penkių setų dramos ir pratęsimo paskutiniame – 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (10-6) palaužė Thiago Seybothą Wildą.

Buvęs šio turnyro pusfinalininkas dėl traumos pasitraukė iš turnyro. Pirmame rate jo laukė mačas su Stefanosu Tsitsipu.

Šiemet turnyras, kad išvengti užsitęsusių mačų buvo pratęstas iki 15 dienų.