Dramatiškas Trinchieri debiutas: vos išsikapanojęs „Žalgiris“ nutraukė nesėkmių seriją

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Žalgiris - ALBA (BNS Foto nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ vairą perėmusio italo Andrea Trinchieri debiutas Kaune vos neapkarto. Jo vadovaujami žalgiriečiai tik pačioje mačo pabaigoje 77:71 išsikapanojo prieš Berlyno ALBA.

Taip žalgiriečiai atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame rate, kai po tritaškio su sirena krito 62:64.

Tai buvo pirmosios Trinchieri rungtynės vadovaujant „Žalgirio“ komandai.

Sulig šia pergale nutrūko ir kauniečių 6 pralaimėjimų Eurolygoje serija.

Iškovoti pergalės kauniečiams nesutrukdė ir prastas tritaškių pataikymas antroje mačo dalyje. Pirmoje pusėje kauniečiai jų pataikė 9 iš 20, antroje – vos 1 iš 10.

Triumfas Kaune pažymėtas ir puikiomis Luko Lekavičiaus sezono rungtynėmis – „Žalgirio“ mažylis pelnė 9 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir su 16 naudingumo balų buvo antras naudingiausias komandoje po Tomo Dimšos. Rekordinį minučių skaičių (24 min.) sužaidusiam lietuviui tai buvo naudingiausios sezono rungtynės.

Pastarasis šiandien šventė 30-ąjį gimtadienį, pelnė 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai žaidęs Keenanas Evansas surinko 13 taškų. Itin prastas rungtynes sužaidė Rolandas Šmitas, kurio taškų, atkovotų kamuolių ir rezultatyvių perdavimų grafoje degė nuliai.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ kliovėsi tritaškiais, kurių išmetė 13 ir pataikė 6. Dvitaškį pataikė tik komandos draugo metimą pataisęs Birutis, o likusius 2 taškus nuo baudų metimų linijos sumetė Brady Manekas.

Baudos aikštelėje Trinchieri komanda strigo – pataikė tik 1 dvitaškį iš 6, jau po pusketvirtos minutės susirinko 5 pražangas, o iš viso jų ketvirtyje padarė 8. Visa tai ALBA leido antrąjį kėlinį pasitikti turint 3 taškų pranašumą – 25:22.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai pradėjo žaisti agresyviau, o tai leido spurtuoti 15:2 ir įgyti dviženklį pranašumą (37:27). Visgi per dvi pirmas mačo minutes 2 pražangas susirinkusio Šmito trūkumas vis tiek priminė apie save. ALBA per pirmą pusę po varžovų krepšiu nusiėmė 11 kamuolių.

Per pastaruosius tris mačus „Žalgiris“ nė sykio nebuvo pelnęs daugiau 10 tritaškių, tačiau jau per pirmą dalį jų sušveitė 9 ir į ilgąją pertrauką žengė su 7 taškų pranašumu – 48:41.

Trečiąjį kėlinį Šmitas pradėjo 2 netaikliais tritaškiais, dar 2 pražangomis ir su nuliais pagrindinėse grafose vėl buvo pasodintas ant suolo, o ALBA prie „Žalgirio“ priartėjo per 2 taškus – 52:54. Visgi tuomet iniciatyvos ėmėsi Dimša, sumetęs 6 taškus ir su 11 tapęs rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pasitiko turėdami 9 taškų pranašumą, kuris po tikslaus Maneko tritaškio antrą kartą rungtynėse pasiekė ir dviženklį – 64:54.

Deja, jis ištirpo akyse, kai ALBA spurtavo 12:2 ir išlygino rezultatą. Likus 4 minutėms iki mačo pabaigos po labai ilgos pertraukos vokiečiai galiausiai išsiveržė į priekį minimaliu skirtumu, kai Johnas Thiemannas pataikė baudą.

Iniciatyvos tuomet ėmęsis Evansas grąžino žalgiriečiams pranašumą, prisidėjo prie gero epizodo gynyboje ir atliko rezultatyvų perdavimą. Pirmaujant 72:71, žalgiriečiai laimėjo ginčą, atkovojo kelis kamuolius puolime, o dvitaškį pataikęs Lekavičius atvedė kauniečius į pergalę.

Svečių gretose Johannesas Thiemannas pelnė 17 taškų (6/9 dvit.), Matteo Spagnolo – 15, Sterlingas Brownas – 12 (4/8 trit.), o Yanni Wetzellis – 10 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.