Dramatiškai Dramblio Kaulo Kranto rinktinę palaužę lietuviai žengė į atrankos pusfinalį

Domantas Sabonis (LTU Basketball nuotr.)

Lietuvos krepšinio rinktinė dramatiška pergale baigė grupių etapą olimpinės atrankos turnyre Puerto Rike.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo pranašumą įrodė tik pačioje mačo pabaigoje ir palaužė Dramblio Kaulo Kranto krepšininkus rezultatu 97:93. Paskutiniame ketvirtyje varžovų persvara buvo pasiekusi 9 taškus.

Turnyro pusfinalyje lietuviai susikaus su antrą vietą kitoje grupėje užėmusia komanda. Ji paaiškės kitą naktį, po Italijos ir Puerto Riko komandų akistatos.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos krepšininkai buvo susikūrę dviženklį pranašumą, tačiau klaidos gynyboje neleido jo išlaikyti. Ilsėtis komandos išėjo lietuviams pirmaujant 47:42.

Iki rungtynių pertraukos Lietuvos komandoje iš toli pataikė tik aukštaūgiai – po tritaškį įmetė Ąžuolas Tubelis ir Donatas Motiejūnas.

Trečią ketvirtį sėkmingiau pradėjo Afrikos komanda. Deonas Thompsonas 2 kartus pataikė iš toli ir sumažino savo ekipos atsilikimą iki minimalaus – 51:50.

Įpusėjus ketvirčiui Natxo Lezcano treniruojama komanda išsiveržė į priekį – 56:59. Lietuvos krepšininkai nesėkmingai sužaidė kėlinuko pabaigą ir varžovai įgijo jau 7 taškų pranašumą – 65:72.

Lemiamą ketvirtį lietuviai pradėjo Luko Lekavičiaus nesportine pražanga puolime ir Dramblio Kaulo Kranto komanda atitrūko jau 65:74. Į tai Grigonis atsakė tritaškiu, o Sabonis taškais su pražanga ir afrikiečių pranašumas ištirpo iki 3 taškų – 71:74.

Lietuviai sumažino atsilikimą iki minimalaus, tačiau nesportinę pražangą užsidirbo Sabonis, o netrukus tą patį padarė ir Grigonis. Maksvyčio auklėtinių deficitas vėl išaugo iki 6 taškų – 77:83.

Likus žaisti pusantros minutės Sabonis galingai sužaidė po krepšiu ir išlygino rungtynių rezultatą – 90:90. Varžovai prametė baudos metimus, o Lekavičius savo firminiu floateriu išvedė savo ekipą į priekį.

Dramblio Kaulo Kranto komanda atsakė tritaškiu ir likus žaisti minutę vėl išsiveržė pirmyn – 92:93. Kitoje atakoje Lekavičius smeigė tritaškį ir vėl persvėrė rungtynes – 95:93.

Ilgai užsitęsusi varžovų ataka baigėsi tolimu metimu, nesiekusiu lanko. Baudų metimais pergalę Lietuvai įtvirtino Grigonis.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Sabonis, surinkęs 22 taškus (9/11 dvit.) ir atkovojęs 9 kamuolius. Grigonis įmetė 17 taškų ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

Lekavičius pridėjo 13, Ulanovas – 10 (8 atk. kam.), Tubelis – 9, Motiejūnas – 7, Rokas Jokubaitis – 6, Arnas Butkevičius – 5 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas – 4, Tomas Dimša – 3, o Tadas Sedekerskis ir Deividas Sirvydis taškų nepelnė.

Dramblio Kaulo Kranto komandai buvęs žalgirietis Deonas Thompsonas pelnė 18, Nisre Zouzoua – 13, o Assemianas Moulare ir Solo Diabate – po 12 taškų.

Lietuvos krepšininkai padarė 16 klaidų, o po jų varžovai surinko 21 tašką. Lietuviai net 50 taškų suvertė iš baudos aikštelės.