„Rytą“ Klaipėdoje traukęs Fosteris užgožė rekordinį „Neptūno“ jaunuolio šou

Marcusas Fosteris (LKL nuotr,)

Aštuoniese 26-ojo LKL turo rungtynes pasitikę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pasiūlė rimtą kovą praeito sezono čempionui Vilniaus „Rytui“.

Pirmadienį „Neptūno“ ir „Ryto“ akistata Klaipėdoje baigėsi išvargta svečių pergale 86:90.

Likus beveik 2 minutėms iki rungtynių pabaigos „Neptūną“ į priekį 84:81 išvedė Žygimanto Janavičiaus tritaškis. Visgi tuomet lyderystės ėmęsis Marcusas Fosteris pelnė 5 taškus paeiliui ir persvarą jau įgijo „Rytas“ – 84:86.

Tačiau sulig tuo dvikova nesibaigė – rezultatą lygino Janavičiaus dvitaškis. Visgi geru prasiveržimu atsakė ir vilniečių kapitonas Margiris Normantas, o puolime padaryti Deivido Gailiaus klaida lėmė skaudžią šeimininkų nesėkmę.

Vilniečių pergalė apkartino ir ilgamečio „Neptūno“ kapitono Martyno Mažeikos pagerbimo ceremoniją – per ilgąją pertrauką gynėjo marškinėliai buvo iškelti į arenos palubes, šalia legendinių Arvydo Macijausko ir Eurelijaus Žukausko.

Mažeika su Klaipėdos komanda, kurioje debiutavo būdamas vos 15 metų 2000-aisiais, dukart pasidabino LKL sidabru, o 2014-2015 metų sezone Eurolygoje fiksavo 6,1 taško ir 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

„Rytą“ į pergalę pirmadienį vedė Gytis Masiulis, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 23 naudingumo balus.

„Neptūno“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir rekordinės nuo suolo kilusio Oskaro Pleikio rungtynės – 22-ejų puolėjas iš viso pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Oskaras Pleikys 17 (5/8 dvitaškių, 8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 14, Deividas Gailius 12 (2/8 tritaškių), Žygimantas Janavičius 11 (4/4 dvitaškių), Matas Vaitkus 10, Matas Jogėla (6 rez. perd.) ir Austinas Wiley (7 atk. kam.) po 8, Rinaldas Malmanis 6.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (4 rez. perd.), Gytis Masiulis 19 (8 atk. kam.), Justinas Gorhamas 13 (4/4 dvitaškių, 7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12 (9 atk. kam.), Evaldas Kairys ir Margiris Normantas po 9.