Drama Belgrade: vienas kitą aprėkę komandų treneriai ir eliminuota Turkija

FIBA nuotr.

Pasaulio čempionato kvalifikacijos I grupėje toliau vyksta tikra drama. Pirmadienį susitikusios Serbijos ir Turkijos rinktinės sukūrė dar vieną trilerį.

Po trijų kėlinių rezultatas tarp komandų buvo visiškai lygus – 54:54. Lemiamame ketvirtyje toliau virė arši kova. Turkai vienu metu turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau 9:3 viduryje spurtavę serbai persvėrė rezultatą.

Visgi likus beveik dviem minutėm iki rungtynių pabaigos tritaškį pataikę turkai išsiveržė į priekį 76:75. Laikmačiui rodant pusantros minutės prie baudų linijos stojęs Marko Guduričius pataikė abu metimus ir sugrąžino serbams vieno taško persvarą – 77:76.

Tuo pačiu galėjo atsakyti ir turkų atakų lyderis Scotty Wilbekinas, tačiau prieš tai visus baudų metimus pataikęs ir 22 taškus per rungtynes surinkęs žaidėjas netikėtai prametė abu šūvius, o per likusį laiką nė viena komanda nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos.

Po šių rungtynių penktą pergalę iškovoję serbai trumpam pakilo į antrą vietą, tačiau iš ten juos greitai išstūmė savąjį mačą 72:70 prieš Belgiją laimėję graikai. Pastariesiems pergalė pelnė bilietą į pasaulio čempionatą.

Savo ruožtu Turkijos viltys patekti į pasaulio čempionatą žlugo. Ši nacionalinė komanda nė karto nepraleido šio turnyro nuo 1998 metų.

Suprasdami šių rungtynių svarbą, abiejų komandų treneriai ne kartą per rungtynes dirstelėdavo į vienas kitą, o trečiajame kėlinyje įtampa pasiekė viršūnę, kai strategai iš savo vietų pradėjo rėkti vienas ant kito.

Kelialapį į pasaulio čempionatą pirmadienį užsitikrino Lietuvos rinktinė, 65:56 įveikusi Juodkalnijos krepšininkus.