Katare – raudona kortelė vartininkui ir dramatiškas Irano triumfas prieš Velsą

FIFA nuotr.

Antrasis pasaulio čempionato ratas prasidėjo įspūdingai. Pirmosiose jo rungtynėse Iranas paskutinėmis pridėto laiko minutėmis 2:0 patiesė Velsą.

Irano atakos visų rungtynių metu buvo kur kas grėsmingesnės nei Velso, be to, antrajame kėlinyje portugalo Carloso Queirozo auklėtiniai keliskart drebino vartų konstrukciją.

Irano šansai pasižymėti dar labiau išaugo 84 min., kuomet pavojingą iraniečių kontrataką karate veiksmu už baudos aikštelės stabdęs Velso futbolininkas Wayne‘as Hennessey prieš save išvydo raudoną kortelę.

Tai buvo pirma raudona kortelė šiame pasaulio čempionate.

Nors per likusį laiką Iranas toliau rezgė pavojingas atakas, pasižymėti jiems pavyko tik 98-ą min., kuomet įspūdingu tolimu šūviu pasižymėjo Roozbehas Cheshmi, užtikrinęs pirmą Irano pergalę pasaulio čempionate prieš Europos rinktinę.

Ir to Iranui neužteko. 101-ą min. kamuolį viduryje praradęs Velsas varžovams leido suregzti rezultatyvią kontrataką. Šįkart pasižymėjo Raminas Rezaeianas.

Pergalę iškovojęs Iranas šoko į antrą vietą savo grupėje taškais pasivijęs Angliją, kuri vakare žais prieš JAV.

Dramatiškai kritęs Velsas atsidūrė labai sunkioje padėtyje. 1 tašką turintys Roberto Page’o auklėtiniai paskutiniame grupės mače privalės iškovoti pergalę, tačiau žaist prieš grupės favoritę Angliją.