Dončičius ir Irvingas išvedė „Mavs“ į Vakarų konferencijos pusfinalį

Kyrie Irvingo ir Lukos Dončičiaus vedama Dalaso „Mavericks“ šeštose NBA Vakarų konferencijos atkrintamųjų serijos rungtynėse palaužė Los Andželo „Clippers“ ir žengė į kitą etapą.

„Mavericks“ namuose užtikrintai 114:101 įveikė varžovus ir konferencijos pusfinalyje stos į akistata su Oklahomos „Thunder“.

Dalaso krepšininkai su „Clippers“ pirmajame atkrintamųjų etape susitiko trečią kartą per pastaruosius 5 metus ir pirmą kartą juos įveikė.

Daugiau nei pusę „Mavs“ taškų surinko ekipos lyderių duetas. Irvingas jų suvertė 30 (6/10 dvit., 5/9 trit.), pridėjo 6 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus. Gynėjas iki rungtynių pertraukos buvo sukrapštęs vos 2 taškus.

PJ Washingtonas nugalėtojams pridėjo 14, Danielis Gaffordas – 13, o Dereckas Lively – 10 taškų.

Kojos skausmus kenčiantis Dončičius toliau nesusiderino savo taikiklio. Slovėnas pataikė vos 1 tritaškį iš 10 ir viso surinko 28 taškus, 13 rezultatyvių perdavimų ir 7 atkovotus kamuolius.

Kalifornijos valstijos komanda vėl vertėsi be vieno iš lyderių Kawhi Leonardo. Jų gretose rezultatyviausiai žaidė nuo suolo kilęs Normanas Powellas – 20 taškų. Trys krepšininkai surinko dvigubus dublus. Paulas George’as – 18 taškų (2/10 trit.) ir 11 atkovotų kamuolių, Ivica Zubacas – 17 taškų ir 11 sugriebtų kamuolių, Jamesas Hardenas – 16 taškų (0/6 trit.) ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Po dviejų kėlinių mačo rezultatas buvo lygus, tačiau lemiamu tapo trečiasis ketvirtis, kurį aikštelės šeimininkai laimėjo 35:20. Įpusėjus paskutiniam kėlinukui Dalaso komandos persvara buvo pasiekusi 24 taškus ir mačo pabaiga tebuvo formalumas.