Dončičiaus trigubas dublis patiesė NBA čempionus

Luka Dončičius (AP-SCANPIX nuotr.)

Pasakiškai žaidęs Luka Dončičius nukalė Dalaso „Mavericks“ (10-10) pergalę prieš NBA čempionus.

Jasono Kiddo auklėtiniai savo aikštėje 116:113 palaužė „Golden State Warriors“ (11-11).

Dončičius per 39 minutes surinko trigubą dublį – 41 taškas (10/18 dvit., 4/9 trit., 9/15 baudų), 12 rezultatyvių perdavimų ir 12 atkovotų kamuolių.

Tai jau penktas slovėno trigubas dublis šį sezoną. Pagal šį rodiklį jis neturi lygių visoje lygoje.

„Statmuse“ duomenimis, per pastaruosius 30 metų tik Larry Birdui yra pavykę užfiksuoti tokias statistikos eilutes, kokias šiose rungtynėse turėjo Dončičius.

Likus minutei Dončičius didino „Mavs“ persvarą (115:112), tačiau netrukus Stephenas Curry gavo šansą mesti baudą už techninę pražangą. Bauda buvo taikli, tačiau Jordanas Poole’as nepataikė iš toli.

Svečiai griebėsi pražangų taktikos ir siuntė Dorianą Finney-Smithą mesti baudų. Pastarasis pataikė tik vieną, bet lemiamas Klay Thompsono tritaškis skriejo pro šalį ir „Mavs“ šventė pergalę.

„Warriors“ ekipai Curry per 38 minutes surinko 32 taškus (6/10 dvit., 5/14 trit., 5/6 baudų), 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius.

„Mavericks“: Luka Dončičius 41 (12 rez. perd., 12 atk. kam.), Timas Hardaway 22 (5/11 trit.), Spenceris Dinwiddie 14, Joshas Greenas 13.
„Warriors“: Stephenas Curry 32, Jonathanas Kuminga 14, Draymondas Greenas 12, Anthony Lambas ir Kevonas Looney po 11.