Dominavusi Lietuvos rinktinė užvėrė kelią vengrams į pasaulio čempionatą

Mindaugas Kuzminskas (FIBA nuotr.)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (9-2) pasiekė dar vieną pergalę pasaulio čempionato atrankoje.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Klaipėdoje 89:64 nugalėjo Vengrijos rinktinę.

Lietuviai dar prieš šį mačą buvo ramūs dėl patekimo į pasaulio pirmenybes. Be to, ši pergalė panaikino vengrų viltis patekti į Indonezijoje, Filipinuose ir Japonijoje vyksiantį turnyrą.

K grupėje kelialapius į PČ turi Lietuva ir Prancūzija. Dėl paskutinio bilieto išsiaiškins Juodkalnija bei Bosnija ir Hercegovina.

Šiame mače šansą debiutuoti vyrų rinktinėje gavo trys lietuviai: Gabrielius Maldūnas, Arnas Beručka ir Mantas Rubštavičius. Pastarasis spėjo pasižymėti įspūdingu metimu.

Apskritai Rubštavičiaus pirmas blynas buvo solidus – per 16 minučių surinko 12 taškų (2/3 dvit., 2/2 trit., 2/2 baudų), 1 atkovotą kamuolį ir 11 naudingumo balų.

Aikštelėje pasirodė visi 12 rinktinės žaidėjų bei visi pelnė taškus. Neregistruoti buvo traumas patyrę Evaldas Kairys ir Matas Jogėla.

Lietuvos rinktinei liko vienos rungtynes atrankoje – pirmadienį laukia mačas išvykoje su Prancūzija.

Nors pirmasis kėlinys buvo nervingas, bet vėliau lietuvių pranašumas buvo akivaizdus. Iki pertraukos pavyko susikrauti 9 taškų persvarą (40:31), o Mindaugo Kuzminsko dėjimas po trijų kėlinių vainikavo dar padvigubintą pranašumą (63:45).

Per likusį laiką vengrai nesugebėjo įplieksti intrigos. Lietuvos rinktinė žaidė taip įtikinamai, jog didžiausią pranašumą pasiekė beveik pačioje pabaigoje – 27 taškai (89:62).

Nugalėtojams Kuzminskas per 19 minučių surinko 14 taškų (2/3 dvit., 2/4 trit., 4/4 baudų), 6 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų.

Vengrijos rinktinėje žaidė du Lietuvoje rungtyniaujantys krepšininkai Benedekas Varadi (Vilniaus „Rytas“) ir Gyorgis Golomanas (Panevėžio „Lietkabelis“).

Varadi per 26 minutes surinko 2 taškus (1/8 met.), 6 rezultatyvius perdavimus ir 0 naudingumo balų, o Golomanas per 20 minučių pasižymėjo 2 taškais, 6 atkovotais kamuoliais ir 5 naudingumo balais.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 14, Donatas Tarolis 13, Mantas Rubštavičius 12, Eimantas Bendžius 11, Martinas Gebenas 10, Margiris Normantas 8.
Vengrija: Mikaelis Hopkinsas 17, Adamas Somogyi 13, Szilardas Benke 11.