DMo dovana „Žalgiriui“: „Monaco“ namuose įveikė Valensijos krepšininkus

AS Monaco basket X nuotr.

„Monaco“ su Donatu Motiejūnu iškovojo naudingą Kauno „Žalgiriui“ pergalę Eurolygoje.

Namuose rungtyniavę Monako krepšininkai po atkaklios kovos 79:78 palaužė svečius iš Ispanijos.

Dėl antros vietos reguliariajame sezone kovojanti Motiejūno komanda turi jau 20 pergalių turnyre ir toliau lipa ant kulnų antroje vietoje esančiai „Barcelona“ ekipai.

Tuo tarpu „Valencia“ lieka su 14 pergalių ir kartu su Belgrado „Partizan“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ dalinasi 10-12 vietas.

Paskutiniame ketvirtyje ant parketo nepasirodęs Motiejūnas viso rungtyniavo 17 minučių ir pelnė 6 taškus (2/4 dvit., 2/4 baud.), sugriebė 5 kamuolius, išdalino 2 perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų.

Rungtynių šeimininkai nuo pirmų atakų išsiveržė į priekį ir po Donato Motiejūno dvitaškio viena ranka jų persvara tapo dviženklė – 14:4. Toks pranašumas išliko iki kėlinuko pabaigos.

Antrame ketvirtyje ispanai gerokai pagerino savo gynybą ir sugebėjo priartėto iki 4 taškų – 38:34. Net 14 taškų iki pertraukos Monako komandai pelnė Jaronas Blossomgame’as, pataikęs visus 6 metimus. Valensijos komandoje 5 krepšininkai surinko po 5-6 taškus.

Trečiame kėlinuke į kiekvieną Monako komandos bandymą atitrūkti „Valencia“ atsakydavo taikliu tritaškiu, per ketvirtį iš toli viso įmesdami 4 kartus. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą Motiejūno komandos pranašumas ištirpo iki 3 taškų – 57:54.

Sužaidus 2 minutes paskutiniame kėlinuke Semi Ojeleye pelnė taškus su pražanga ir pirmą kartą rungtynėse išvedė Ispanijos komandą į priekį – 59:61. Šeimininkai spurtavo 10:1 ir po dviejų paeiliui Donta Hallo dėjimų vėl atitrūko – 69:62.

Likus žaisti pusę minutės Ojeleye sumažino savo komandos atsilikimą iki 3 taškų – 77:74. Mike’as Jamesas prametė tritaškį ir paliko svečiams 13 sekundžių išsigelbėti. Likus žaisti 6 sekundes Jamesas pasiuntė Chrisą Jonesą prie baudų metimo linijos. Amerikietis pataikė pirmą ir specialiai prametė antrą metimą, tačiau kamuolį sugriebė Hallas.

Prieš aukštaūgi buvo greitai prasižengta ir Hallas sumetė abu metimus. Joneso tritaškis nuo lentos su rungtynių pabaigos sirena aptirpdė šeimininkų pranašumą iki minimalaus – 79:78.

Blossomgame’as ir Jamesas nugalėtojams surinko po 17 taškų, Hallas ir Johnas Brownas – po 8, Kemba Walkeris ir Matthew Strazelis – po 7.

„Valencia“ komandai Ojeleye pelnė 22 taškus, pridėjo 6 atkovotus kamuolius ir viso surinko 30 naudingumo balų. Jonesas pridėjo 15, o Justinas Andersonas ir Damienas Inglisas – po 11 taškų.