Dimšos pasirinkimas nepasiteisino: „Varė į minusą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Tomas Dimša (FIBA nuotr.)

Daug klausimų prieš olimpinį atrankos turnyrą sukėlęs Kazio Maksvyčio sprendimas į Puerto Riką vežtis Tomą Dimšą nepasiteisino.

Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Puerto Rike ant parketo per ketverias rungtynes vidutiniškai praleisdavo po 10 minučių, tačiau naudos daug nedavė. Tikslą pasiekė tik 2 iš 9 jo metimų, o per du atkrintamųjų mačus surinko tik 1 tašką.

Mače dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes Dimša netgi „suvalgė“ Deivido Sirvydžio laiką aikštėje – naujasis „Žalgirio“ pirkinys prieš Puerto Riką į aikštelę neišbėgo.

„Nuvarė į minusą. Tas sprendimas nedavė nieko. Dabar galima drąsiai sakyti, kad jis visiškai nepasiteisino. Aš jo nesupratau prieš atranką, po atrankos nesuprantu dar labiau.

Tai dar kartą įrodė, kad rinktinėje turi būti 12 geriausių žaidėjų. Čia turi žaisti aukščiausio lygio žaidėjai ir nesąmonė, kai kažkas sako, kad kažkas geriau ginasi. Šiame lygyje tokių milžiniškų skirtumų nėra.

Galima pykti nepykus, bet rinktinėje turėjo būti Rokas Giedraitis. Ir galbūt net abu Giedraičiai. Būtų lengva sakyti po fakto, kad tai buvo klaida, bet visi tai sakė dar prieš turnyrą“, – į vatą nevyniojo Gecevičius.

Sirvydžio bent keliom minutėm aikštėje pasigedęs buvęs rinktinės narys tikino nustebęs, jog finale Dimšai buvo leista pasireikšti net 10 minučių.

„Žiūrint į tai, kiek jis gavo minučių, kyla klausimas, ar čia nesuveikė tas dalykas, kad Maksvytis norėjo pabandyti įrodyti, kodėl jį paėmė. Nenoriu tuo tikėti, bet žinau, kad kartais ir treneriai pasiduoda tam tikrai įtakai“, – antrino ir sporto komentatorius Ervinas Kvitkauskas.

„Būtų išėjęs Sirvydis, gal būtų įmetęs vieną tritaškį ar du, o jeigu būtų prametęs du, tiesiog vėl pakeistum. Pagalvojau apie tai trečiame kėlinyje, kai jau iš rankų pradėjo slysti rungtynės“, – teigė Gecevičius.

Pasidalinti