Didžiulį deficitą panaikinusio „Lietkabelio“ pergalių serija dramatiškai nutrūko Rumunijoje

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
kklietkabelis.lt nuotr

Panevėžio „7Bet Lietkabelis“ panaikino 17 taškų atsilikimą ketvirtame kėlinuke, tačiau po pratęsimo pergalę šventė šeimininkai – 120:111.

Žaidimo eigą pratęsime nulėmė keli kontraversiški švilpukai, Techninėmis pražangomis baudžiami buvo Gabrielius Maldūnas bei Nenadas Čanakas.

Visas „Lietkabelis“ pastangas per papildomą laiką braukė puikiai rungtyniavęs D.J. Seeley ir šeimininkai iškovojo pergalę itin rezultatyviose rungtynėse.

Iki šių runtynių Lietuvos komanda buvo laimėjusi 7 rungtynes iš eilės.

Rungtynės buvo pažymėtos įspūdingu kiekiu baudos metimų. Šeimininkai metė 37, o panevėžiečiai – net 43 baudas.

Abi komandos elitiniu taiklumu atakavo iš toli. Rumunijos komandos žaidėjai pataikė 14 tritaškių iš 24 (58.3 proc.), o „Lietkabelis“ įmetė 12 iš 24 (50 proc.).

Panevėžiečiai lemiamo ketvirčio pabaigoje atsilikinėjo 17 taškų, tačiau sėkmingai pradėjo kėlinį ir vedami Deivydo Sirvydžio sumažino varžovų pranašumą iki vienženklio – 79:72.

Likus žaisti 3 min. Orelikas sumetė 2 baudos metimus, prametė trečią, o kamuolį puolime atkovoję svečiai ataką pabaigė Martyno Varnu tritaškiu – 87:84.

Gabrielius Maldūnas likus žaisti 1 min. išlygino rezultatą, tačiau D.J. Seeley išprovokavo Gedimino Oreliko pražangą ir sumetė baudos metimus – 94:92.

Orelikas greitai išlygino rezultatą, bet vėl žodį tarė Seeley. Amerikietis smeigė tritaškį ir panevėžiečiams paliko 15 sek.

Sirvydis išprovokavo varžovo pražangą mesdamas iš toli ir sumetęs visas baudas išlygino rezultatą – 97:97. Varžovai atsakė netaikliu tolimu Richardo Patricko metimu ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Panevėžiečiai ketvirtame kėlinuke pelnė net 38 taškus.

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje sužaidė net 3 krepšininkai.

Sirvydis pagerino savo rekordą pelnydamas 29 taškus (5/8 dvit., 3/4 trit., 10/10 baud.). Jis dar pridėjo po 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovotus kamuolius bei surinko 34 naudingumo balus.

Varnas taip pat sužaidė savo rezultatyviausią mačą – 20 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 8/10 baud.).

Maldūnas pakartojo savo geriausią pasiekimą, įmesdamas 16 taškų (8/12 dvit.). Orelikas rungtynes baigė su 22 taškais (4/7 trit., 8/10 baud.), 6 atkovotais kamuoliais ir 6 išdalintais perdavimais.

U-BT komandoje rumunas Emanuelis Cate taip pat sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes – 18 taškų (8/9 dvit.). Jarrelas Eddie taip pat surinko 20 taškų (6/8 trit.).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Seeley – 25 taškai (5/6 trit., 8/9 baud.).

Rungtynės vyko BT arenoje, talpinančioje 10 tūkst. žiūrovų.

U-BT Cluj-Napoca twitter nuotr.

Lietuvos komanda vėl vertėsi be Nikola Popovičiaus ir Pauliaus Valinsko. Prieš rungtynes buvo pagerbtas Rumunijos komandoje žaidęs Stefanas Birčevičius.

Pirmajame ketvirtyje Rumunijos komanda suklydo 5 kartus, o panevėžiečiai visas klaidas pavertė taškais. Liutauro Lelevičiaus tritaškis kėlinuko pabaigoje išvedė „Lietkabelį“ į priekį – 21:23.

Antro kėlinuko viduryje „Lietkabelis“ po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio buvo priekyje – 31:34. Tačiau šeimininkai paskutines 4 min. laimėjo 13:2 ir prieš pertrauką susikūrė 8 taškų pranašumą – 44:36.

Į Lietuvos komandos bandymus priartėti U-BT žaidėjai atsakydavo tolimais metimais. Trečio ketvirčio pabaigoje varžovui kamuolį atidavė Varnas ir iš karto užsidirbo nesportinę pražangą. Rumunai maksimaliai išnaudojo situaciją ir atitrūko – 73:57.

Kitas rungtynes Europos taurėje „Lietkabelis“ žais namuose su Podgoricos „Buducnost“ komanda. Sekmadienį panevėžiečių laukia LKL rungtynės su Kauno „Žalgiriu“.