Derbį laimėjęs Čeburinas pažvelgė į lentelę: „Kai kam nesiseka“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas (Elvio Žaldario nuotr.)

Po iškovotos pergalės Kaune „Žalgirio“ treneris ir žaidėjai teigė, kad rungtynės buvo labai sunkios, bet sėkmingas žaidimas gynyboje padėjo iškovoti pergalę.

Vilniečiai svečiuose 1:0 įveikė „Kauno Žalgirį“ po Liviu Antalio įvarčio pirmajame kėlinyje.

„Pirmasis kėlinys buvo atsargesnis. Daug kamuolio kontrolės viduryje. Jei mūsų komanda daugiau žaidimą grindė aštriais perdavimais, tai varžovai ilgiau organizuodavo atakas. Todėl spėdavome su varžovų veiksmais. Tas įmuštas įvartis ir geri išėjimai į ataką – visa tai pirmajame kėlinyje buvo gerai. Antrajame kėlinyje varžovai žaidė agresyviau. Daugiau laiko turėjome būti savo aikštės pusėje. Bandėme išeiti į priekį, bet darėme daug klaidų. Galima sakyti kad aikštė padarė įtakos, abiems komandoms trūko inercijos atakoje. Aistruolius sveikinu su pergale ir su Šv. Velykomis. Svarbiausia pergalė, einame pirmyn“, – rungtynes apžvelgė treneris Vladimiras Čeburinas.

„Tai labai svarbi pergalė išvykoje prieš stiprų varžovą. Manau, kad rungtynės buvo labai sunkios, ypač antrasis kėlinys. Tačiau smagu dėl komandos, kad sunkiu momentu išlikome kartu, gynėmės kartu ir to pasekoje pasiekėme teigiamą rezultatą“, – teigė Giedrius Matulevičius.

„Sunkios rungtynės. Sunkiai sekėsi kurti progas. Smagu, kad išpildėme vieną galimybę. Bet parodėme charakterį, gynėmės iki galo. Būna rungtynių kur žaidimas nesiseka, bet disciplinuotai, šiek tiek su sėkme gynyboje. Pavyko išlaikyti rezultatą, kuris manau duos daugiau pasitikėjimo kitoms rungtynėms“, – interviu iš karto po rungtynių sakė Paulius Golubickas.

Šios rungtynės buvo pirmosios po rungtynių pertraukos, ir pirmosios šį sezoną kurias komandos žaidė ant natūralios vejos.

„Šiek tiek jautėsi kad pertraukos metu nežaidėme kartu. Aišku pasikeitė tas, kad žaidėme ant žolės, o treniruojamės dirbtinės dangos, tas irgi turi savo įtakos. Viskas tas susidėjo, antrajame kėlinyje atsirado kažkoks nuovargis, atsirado daugiau broko, nepalaikėme kamuolio. Tas ir lėmė, kad šiek tiek „pasėdome“, – vertino Matulevičius.

„Norisi prieš rungtynes padaryti treniruotės ant žolės. Bet esame profesionalai, žinome savo darbą, aikštes pažįstame. Prisitaikyti reikia per apšilimą. Nebuvo lengva, buvo sunku. Greita aikštė, bet žinojau nes teko su rinktine žaisti, komandos draugams perdaviau. Tikiuosi kitą kartą bus geriau“, – teigė Golubickas.

Vienintelis dvikovos įvartis krito po Matulevičiaus perdavimo. Pats saugas pažymėjo svarbų komandos draugų indėlį: „Perėmė kamuolį Martynas Šetkus, puikiai sužaidė dvikovoje. Pagavau kamuolį, kaip visada Liviu puikiai atsidengė į erdves, daviau į priekį tiesiog, jis įkirto ir puikiai išpildė. Geras įvartis, džiugu dėl komandos.“

Antrajame kėlinyje „Žalgiriui“ teko daugiau gintis, tačiau pavyko išsaugoti savo vartus „sausus“.

„Buvo daug žaidimo aikštės viduryje. Nors ir abi komandos stengėsi kurti. Mes daugiau aštriais perdavimais, varžovas bandė ir mušti iš toliau. Tačiau apsigynė mūsų žaidėjai. Buvo tas gynybos tankis kai 8-10 žaidėjų buvo arti baudos aikštelės ir sunku buvo įmušti įvartį iš toli. Yra ties kuo dirbti, ko siekti“, – kalbėjo Čeburinas.

„Tokia pergalė labai svarbi komandai, nes tai parodo kad komanda turi charakterį sunkiu momentu. Kada reikėjo visi kartu gynėmės, susispaudėm. Buvo sunku, bet išlikome kartu. Tokia pergalė yra dar saldesnė. Labai svarbu, kad nepraleidome įvarčio. Paskutiniu metu praleidome jų nemažai. Akcentavome prieš rungtynes, kad reikia išlaikyti nulį. To pasekoje užteko vieno įvarčio kad laimėtume rungtynes“, – konstatavo Matulevičius.

Pirmajame kėlinyje traumą patyrus Verbickui jį pakeitęs Martynas Šetkus rungtyniavo aikštės viduryje, o ne krašte kur įpratęs labiau. Būtent 18 metų žaidėjo perimtas kamuolys leido žalgiriečiams susikurti įvartį.

„Džiaugiuosi, kad jaunimas išėjęs į aikštę padeda komandai. Taip, yra klaidų, bet jas darė visi. Galbūt vejos kokybė kiek trukdė. Žaidė ir Šetkus, ir Matyžonokas. Svarbiausia, kad pas juos akys dega. Jie labai nori žaisti. Taip pat turime ir Mikulėną, Jansoną. Pribręs ir kitų. Jau esu sakęs kad daugiau kreipsime dėmesio į savo jaunimą Tie kurie augo akademijoje, nes ji yra pilnai klubo dalis. Tai kad tie jauni žaidėjai pasirodė aikštėje bus stimulas visam jaunimui kuris treniruojasi akademijoje“, – pabrėžė Čeburinas.

Paneigęs išankstinęs prognozes po penkių turų čempionate vienu tašku pirmauja „Džiugas“, kuris tašku lenkia „Hegelmann“ ir „Žalgirį“, o čempionas „Panevėžys“ – paskutinėje vietoje.

„Toks pavasarinis futbolas. Kasmet yra komandų kurios sunkiau startuoja, kai kam nesiseka. Dabar žiūrėti į turnyro lentelę… Taip, galima matyti rezultatus. Tačiau aiškesnis vaizdas lentelėje bus po 8-9 turų“, – lentelės nesureikšmino Čeburinas.

„Labai džiugu, kad tas lygis auga, atsiranda daugiau konkurencingų komandų, čempionatas įdomesnis, sunkiau varžytis. Visada smagu, džiaugiuosi už visas komandas, bet mūsų tikslas yra vienas. Keliame aukščiausius tikslus. Kiekvienose rungtynėse tik pergalė. Konkurencingumas bus, bet mes visada eisime dėl trijų taškų“, – patikino Golubickas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 7 d. 15 val. namuose prieš „Šiaulių“ komandą.

Pasidalinti