Dėl sąsajų su kraštutine dešine Lenkijoje – UEFA svarstymas keisti Čempionų lygos arbitrą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Szymonas Marciniakas (FIFA nuotr.)

Teisėjauti Čempionų lygos finale paskirtas Szymonas Marciniakas gali būti pakeistas dėl saitų su kraštutinės dešinės partija ir jos lyderiu Lenkijoje.

UEFA dėmesio Marciniakas sulaukė tada, kai rėžė kalbą viename iš Lenkijos kraštutinės dešinės lyderio Slawomiro Mentzeno renginyje.

Prižiūrėti Čempionų lygos finalą UEFA Marciniaką paskyrė praeitą mėnesį. Finalas, kuriame žais „Manchester City“ ir Milano „Inter“ komandos, vyks Stambule birželio 10 dieną.

„UEFA yra susipažinusi su Szymoną Marciniaką supančia informacija ir yra paprašiusi greito situacijos paaiškinimo. UEFA ir visa futbolo bendruomenė reiškia pasibjaurėjimą minėtos grupuotiems propaguojamoms „vertybėms“ ir šią informaciją vertina labai rimtai.

Sprendimas dėl teisėjo bus priimtas penktadienį, po to, kai bus pateikti visi įrodymai.“

Mentzenas, vienas iš partijos „Konfederacija“ pirmininkų, neseniai išleido politinį šūkį: „Mes esame prieš žydus, gėjus, abortus, mokesčius ir Europos Sąjungą“.

42-ejų Marciniakas pernai tapo pirmu lenku, teisėjavusiu pasaulio čempionato finale, kuriame Argentinos rinktinė po baudinių serijos palaužė Prancūziją.

Papildyta 13:30

Gavusi Marciniako raštišką atsiprašymą dėl dalyvavimo minėtame renginyje, UEFA nusprendė leisti lenkui teisėjauti Čempionų lygos finale.

Tokiam sprendimui pritarė ir į UEFA dėl Marciniako dalyvavimo renginyje pasibeldusi nevyriausybinė organizacija „Never Again“, patikinusi, kad arbitro pašalinimas pamintų jos propaguojamas tolerancijos vertybes.

Pasidalinti