Dėl paskutinės vietos atkrintamosiose – žūtbūtinė Valančiūno ir Sabonio akistata

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis (Scanpix nuotr.)

Dėl paskutinės atkrintamųjų vietos Vakarų konferencijos atkrintamosiose tarpusavyje susirungs abiejų NBA lietuvių Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio atstovaujamos komandos.

Tai paaiškėjo naktį iš antradienio į trečiadienį, kuomet pirmoje įkrintamųjų poroje Los Andželo „Lakers“ Valančiūno atstovaujamą „Pelicans“ nugalėjo 110:106, o „Kings“ 118:94 užbaigė „Golden State Warriors“ komandos sezoną.

Pirmoje poroje triumfavusi „Lakers“ iškart užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Tuo metu „Kings“ ir „Pelicans“ susitiks balandžio 20 d. naktį dėl aštuntosios vietos. Šios poros nugalėtojas atkrintamosiose susitiks su „Oklahoma City Thunder“ krepšininkais.

Dvikovoje su „Lakers“ Valančiūnas iš viso aikštėje praleido 20 minučių, per kurias surinko 4 taškus, 10 atkovotų kamuolių ir 1 rezultatyvų perdavimą. Lietuvis krepšį atakavo tik 14 proc. tikslumu – 1 iš 7 metimų.

Šį mačą sėkmingiau pradėjo Willie Greeno auklėtiniai, antrojo kėlinio pradžioje po Ziono Williamsono dvitaškio turėję 10 taškų pranašumą – 36:26.

Visgi tuomet LeBrono Jameso kariauna surengė galingą spurtą 32:8 ir pati pirmavo 14 taškų skirtumu (58:44).

Valančiūno ekipai pavyko pasivyti varžovus likus 3 minutėms iki mačo pabaigos (93:93), tačiau paskutinėje atkarpoje stipresni buvo „Lakers“.

„Pelikanų“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir sezono šou surengęs Zionas Williamsonas, finišavęs su 40 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyviais perdavimais. Nė vienas iš kitų „Pelicans“ žaidėjų neviršijo 12 taškų ribos.

„Lakers“ ekipą į pergalę vedęs Jamesas sumetė 23 taškus ir su 9 atkovotais kamuoliais bei 9 rezultatyviais perdavimais buvo labai arti trigubo dublio.

Skirtingai nei Williamsonas, „karalius“ sulaukė solidžios pagalbos. Anthony Davisas pelnė 20 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, D’Angelo Russellas pelnė 21 tašką ir išdalijo 6 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu Sabonis savajame mače su „Warriors“ rungtyniavo 37 minutes, per kurias surinko 16 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyviais perdavimais.

27-erių „Kings“ centrui tai buvo jau 78 dvigubas dublis šiame sezone.

Šioje dvikovoje intriga laikėsi iki ilgosios pertraukos, kurią Mike’o Browno pasitiko pirmaudami 54:50.

„Kings“ pirmaujant 58:57, Sakramento ekipa spurtavo 19:5 ir įgijo 15 taškų pranašumą (77:62). Likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki mačo pabaigos persvara išaugo iki rekordiniių 20 taškų – 116:90.

„Warriors“ šis pralaimėjimas reiškė sezono pabaigą, o „Kings“ dėl vietos atkrintamosiose dar reikės laimėti vienerias rungtynes.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Keeganas Murray, surinkęs 32 taškus ir atkovojęs 9 kamuolius. De’Aaronas Foxas pridėjo 24 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus, Harrisonas Barnesas – 17 taškų.

Pernai „Kings“ sezonas atkrintamosiose baigėsi būtent prieš „Warriors“.

Po šio mačo nutrūko ir įspūdinga „Warriors“ įžaidėjo Chriso Paulo serija. 38-erių gynėjas atkrintamosiose žaidė kiekvieną sezoną nuo pat 2010 metų.