Dėl išlikimo toliau kovojantis Maksvytis: „Norėtųsi, kad būtų lengviau“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (zalgiris.lt nuotr.)

Trečiadienį Igno Brazdeikio vestas Kauno „Žalgiris“ iškovojo aukso vertės tašką prieš Donato Motiejūno „Monaco“, tačiau sulig tuo šios savaitės Eurolygos kovos nesibaigia.

Žalgiriečiai iškart turi persigrupuoti ir pasirengti kovai su „Valencia“ ekipa, kuri trečiadienį krito prieš „Crvena Zvezda“ ir praktiškai prarado šansus patekti į Eurolygos atkrintamąsias.

Savo ruožtu Kazio Maksvyčio auklėtiniai, šiuo metu užimantys 9 vietą, jų dar turi apsčiai, tačiau viena klaida viską gali pakeisti drastiškai. Dėl šios priežasties „Žalgirio“ strategas skaičiavimais pernelyg neužsiima.

„Jau kažkiek dairomės į lentelę, bet, visų pirma, mes turime laimėti. Jeigu viską laimėsime, manau, kad pateksime. Tikimybių teorija tokia. Kiek teko stebėti, yra trys ar keturios komandos aukščiau, kurios yra pavejamos. Taip pat porą komandų žemiau mūsų, kurios gali įsiterpti tarp mūsų. Kol kas turime tik vieną skaičiavimą – kaip laimėti artimiausias rungtynes.“

– Ką galite pasakyti apie „Valencia“ komandą?

– Atvažiuoja rezultatyvi komanda, daug taškų ir praleidžianti. Tipinė ispaniška komanda, daug greito puolimo, tritaškių. Jie turi savo rotacijoje aukštaūgių, galinčių pataikyti iš toli. Reikia taikyti specialią gynybą prieš tai. Nieko naujo nepasakysiu. Negalime eiti į taškų lenktynes, reikia juos pristabdyti ir išnaudoti jų gynybą.

– Vakar buvo smagi pergalė, bet ją jau reikia užmiršti. Kokios geriausos priemonės žaidėjams, kad jie greitai persiorientuotų į naują iššūkį?

– Jau vakar vakare pradėjome juos ruošti, kad viską kuo greičiau užmirštų ir įdėtų šimtą procentų į atsistatymą. Geriausi vaistai – viską užmiršti ir žiūrėti į kitas rungtynes, kurios yra svarbiausios.

– Vienas finalas laimėtas, lieka dar trys. Vis kalbame apie krepšininkų įtampą, o kaip jūs, treneriai, tokiu įtemptu laikotarpiu tvarkotės psichologiškai?

– Neturime kito pasirinkimo. Norėtųsi, kad būtų lengviau. Kad anksčiau būtume užsitikrinę vietą atkrintamosiose, bet yra, kaip yra. Viskas gerai, kad galime kontroliuoti įvykius ir turime tam palankų tvarkaraštį. Vakar komandos nusiteikimas ir kova nudžiugino. Tikimės toliau tęsti tą sunkų darbą ir išsikovoti pergalę.

– Daug kalbama apie psichologiją, komandoje yra psichologas. Kiek jis dirba su žaidėjais ir treneriais tokiu įtemptu laikotarpiu?

– Jis labiau dirba ilgoje perspektyvoje. Ties bendravimu, ties iškeltais tikslais. Tokiu laiku prie visų taktikų nesinori dar ir psichologą pridėti. Gali būti per daug.

– Ar tai, kad „Valencia“ vakar pralaimėjo ir praktiškai prarado šansus žengti į atkrintamąsias, teigiamas ženklas „Žalgiriui“? Ar tokios komandos būna dar pavojingesnės?

– Praktiškai prarado, bet teoriškai dar ne. Jie dar turi tą šiaudą ir bandys kabintis. Nemanau, kad tai dabar veiks.

– „Valencia“ komandos lyderis yra Chrisas Jonesas. Kaip tikitės jį stabdyti?

– Planą jau ruošiame, dar reikės viską perduoti žaidėjams. Jis yra vedlys, ne veltui jo norėjo sudėtyje ne viena Eurolygos komanda. Jis turi eilinį gerą sezoną, pratęsė sutartį. Geras žaidėjas ir bus iššūkis jį sustabdyti.

– Užsiminėte apie „Valencia“ atkrintamųjų galimybes. Ką išskirtumėte iš pavojingiausių persekiotojų turnyrinėje lentelėje?

– Jau kažkiek dairomės į lentelę, bet, visų pirma, mes turime laimėti. Jeigu viską laimėsime, manau, kad pateksime. Tikimybių teorija tokia. Kiek teko stebėti, yra trys ar keturios komandos aukščiau, kurios yra pavejamos. Taip pat pora komandų žemiau mūsų, kurios gali įsiterpti. Kol kas turime tik vieną skaičiavimą – kaip laimėti artimiausias rungtynes.

Pasidalinti