Dėl ateities „Ryte“ dvejojęs Normantas: „Pamokysiu kitus švęsti, nes tikrai moku“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
LKL finalas: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“. Vilnius, 2024-06-12. (Patricija Adamovic/BNS)

Vilniaus „Rytas“ tris kartus įveikė Kauno „Žalgirį“ finalo serijoje ir antą kartą per tris sezonus tapo „Betsafe-LKL“ čempionais.

Komandos kapitonas Margiris Normantas prie lemiamos pergalės pridėjo 9 taškus, 4 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 14 naudingumo balų.

Po rungtynių vilnietis džiaugėsi antruoju čempiono titulu ir žadėjo pamokyti komandą švęsti.

„Kai metė Lukas, tai negalėjau patikėti, kad toks laisvas gali mesti. Negaliu patikėti iki šiol. Bandžiau verkti, bet nesigavo. Vėliau turbūt suprasiu. Antras žiedas. Pirmas buvo prieš „Lietkabelį“. Šitas dar saldesnis. Man, kaip vilniečiui, prieš kauniečius. Visą laiką jiems pralaimėdavome. Labai gera.

Visos rungtynės buvo labai trapios, gal tik išskyrus trečias. Labai tikėjome vienas kitu, turėjome didelę motyvaciją. Ypač kai Evansas, vargšas, iškrito, iškart patikėjom, kad galim. Faktas, kad jo iškritimas daug ką lėmė.

Bet vis tiek jie ant popieriaus buvo geresni. Gal turėjome sau tinkamų dvikovų. Nesustabdėme Luko. Bet turėjome, kuo atsakyti. Be to, neturėjome didelio spaudimo.

Kaip kapitonui – pirma taurė. Pamokinsiu kitus kaip švęsti, nes tikrai moku. Emocijos nerealios.“

„Buvome geresni kaip komanda. Pas juos keli žaidėjai išsibalansavę buvo. Ir Evanso nebuvimas išbalansavo. Mes tuo pasinaudojome, bet nereikia nuvertinti ir mūsų. Kaip komanda, mes pasiekėme piką.

Individualiai nebuvome aukštumoje. Aš pats su trauma. Ir Marcusas iki šiandien nebuvo savimi. Šiandien buvo puikus – ir Giedraitį apėjo, ir sunkius metimus susimetė. Ir laisvas kokius 5 metimus atliko. Iš jų nesusišnekėjimo metė laisvas tritaškius,“ – Normantas vardino priežastis, padėjusias nulaužti finalo seriją.

Margiris atskleidė, kad rungtyniavo su trauma ir pasakojo apie sunkumus, su kuriais komandai teko susidurti sezono eigoje.

„Žaidžiau, per negaliu. Tokios rungtynės, kur eini ir aukoji save. Juokėmės, kad amerikietiškus kalnelius praėjom. Tikrai šūdina pradžia buvo. Kažkaip sugebėjome susilipdyti. Buvo visko. Ir kai Marcusas atvažiavo – buvo sunku. Bet dabar galime sakyti, kad pasiteisino. Reikia nukelti kepurę prieš žaidėjus, trenerius ir visą organizaciją.“

Normantas atskleidė, kad dar turi metus galiojančią sutartį su sostinės komandą, bet joje palikta laisvė žaidėjui spręsti dėl savo ateities.

„Aš turiu pliusą, bet jis iš mano pusės. Galvosim, spręsim, žiūrėsim, kaip čia gausis. Dabar reikia pasidžiaugti, o tada spręsim.“

Galiausiai „Ryto“ kapitonas pasidžiaugė dėl Martyno Echodo. Aukštaūgis vieninteliame sezone prieš du metus išbandė jėgas užsienyje ir tuomet komanda po 11 metų pertraukos nukarūnavo „Žalgirį“.

„Labai faina dėl jo. Verkė žmogus. Jis tikrai nusipelnė. Tiek finalų pralaimėjo prieš „Žalgirį“. Labai džiugu už jį.“

Pasidalinti