Dar viena VAR naujovė: FIFA ruošiasi pristatyti trenerio iššūkį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Donato Rumšo raudona kortelė Marcusui Rashfordui (Scanpix nuotr.)

FIFA svarsto pristatyti dar vieną naujovę VAR sistemos naudojime.

Kasmetiniame FIFA kongrese Bankoke organizacijos prezidentas Gianni Infantino paskelbė, jog VAR artimiausiu metu gali būti naudojamas žaidėjų ir trenerių prašymu.

„Norime toliau plėsti ir gerinti VAR. 65 konfederacijos šią technologiją jau naudoja. Kuriame dar paprastesnę sistemą, reikalaujančią mažiau kamerų ir papildomų teisėjų. Taip ji taps dar prieinamesnė visiems. Šiuo metu tai testuojame. Treneriai VAR peržiūros galės prašyti du kartus. Žaidėjai peržiūrų galės prašyti per trenerius. Jeigu pirminis sprendimas po peržiūros bus pakeistas, treneriai iššūkio nepraras, t.y. toliau turės du“, – teigė Infantino.

Nuo pat pristatymo praėjusio dešimtmečio pradžioje VAR sulaukia nemažai kritikos. Kai kurios pusės netgi kalba, jog jos pritaikymas ne tik neišsprendė sudėtingiausių situacijų futbole, bet pridarė daugiau žalos švaistant laiką ir visgi nepašalinant žmogiškojo faktoriaus.

Nepasitenkinimas VAR sistema yra pasiekęs tokį lygį, jog „Premier“ lygos klubai vasaros pradžioje netgi balsuos dėl jos panaikinimo.

„Nežymus tikslumo padidinimas kainuoja šio sporto dvasią“, – pranešime skelbė rezoliuciją sukūręs „Wolves“ klubas.

Pasidalinti