Dar vieną finalą pasitinkantis Žibėnas: „Pagaliau įrodėm, kad galim kažkiek pataikyti“

Giedrius Žibėnas. BNS nuotr.

Vilniaus „Rytas“ pasiekė triuškinančią pergalę prieš Gargždų komandą. Antrame ketvirtyje aukštesnę pavarą įjungę Giedriaus Žibėno auklėtiniai nušlavė svečius rezultatu 110:79.

Sostinės komanda rungtynėse pataikė net 16 tolimų metimų iš 33 (48.5 proc.). Po rungtynių komandos strategas Žibėnas šį pasirodymą pakomentavo lakoniškai.

„Pagaliau įrodėm, kad galim kažkiek pataikyt.“

Neseniai nacionalinės komandos vyr. treneriu atrankos langams paskirtas Žibėnas džiaugėsi auklėtinių požiūriu į rungtynes vietinėje lygoje bei įvardino pagrindinį rungtynių planą.

„Smagu, kad žaidėjai rimtai žiūri į kiekvieną varžovą, tas mums labai padeda čempionate. Sekančios rungtynės labai svarbios, norime būti ritme. Smagu, kad pasidalinome minutes. Toks buvo pagrindinis planas ir tai sėkmingai padarėme. Žaidė visi 12 žaidėjų, laikėm didelį intensyvumą ir nulaužėm rungtynes.“

Dar daugiau sostinės komandos strategas išsiplėtė apie kitos savaitės vidurio rungtynes FIBA Čempionų lygoje. Pergalė garantuotų „Rytui“ antrą vietą grupėje ir namų pranašumą turnyro įkrintamosiose. Pralaimėjimas beveik garantuotai nublokštų vilniečius į trečią vietą grupėje.

„Sakėm žaidėjams, kad tai mūsų finalas. Nereikėtų galvoti, kad varžovai jau užsitikrinę ir atvažiuoja čia tik formą palaikyt. Ne, jie atvažiuoja prieš dvi dienas. Dieną prieš jie turės dvi treniruotes – tai daug ką sako.

Ten yra naujas treneris, jis norės įdiegti savo idėjas. Žaidėjai, kurie jautėsi komfortabiliai prie buvusio trenerio, norės savo minutes išlaikyt. Kažkas, kas buvo pavėsy, norės kažką įrodyt.

Laukia tikrai sunkios rungtynės ir žinom, kad Dižonas žais pilnu pajėgumu. Ką duoda šitos rungtynės? Tikiuosi, kad duoda pasitikėjimo. Svarbiausia, kad be jokių traumų.“