Dar viena drama: „Olympiacos“ atėmė namų pranašumą iš „Barcos“

Barca - Olympiacos (Scanpix nuotr.)

Itin permainingose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Georgioso Bartzoko vadovaujama Pirėjo „Olympiacos“ ekipa atėmė namų pranašumą iš „Barcelona“ krepšininkų.

Trečiadienį Eurolygos vicečempionai katalonus jų pačių arenoje patiesė 77:75. Iškovoti pergalės nesutrukdė net 19 padarytų klaidų.

Pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes net 3 iš 4 atvejų pralaimėjo namų komandos. Prieš tai pergalę Atėnuose nugvelbė „Maccabi“, o Šarūno Jasikevičiaus „Fenerbahče“ trečiadienį laimėjo Monake.

Antrosios „Olympiacos“ ir „Barcelona“ rungtynės vyks penktadienį taip pat Barselonoje. Net jeigu Rogerio Grimau auklėtiniams pavyks išlyginti rezultatą, serijoje iki trijų pergalių namų pranašumą jau turės „Olympiacos“.

Pirėjuje vyks trečiosios ir, jeigu reikės, ketvirtosios rungtynės.

Trečiadienį „Olympiacos“ vertėsi be savo kapitono Kosto Papanikolaou. Besibaigiant ketvirtajam kėliniui skaudžiai ant žemės leidęsis Filipas Petruševas susiėmė už kelio ir aikštę paliko šlubčiodamas.

Dėl kapitono traumos pirmas rungtynes nuo balandžio 4 d. OLY gretose sužaidė Ignas Brazdeikis.

Dar įpusėjus antrajam kėliniui „Barcelona“ turėjo 3 taškų pranašumą – 30:27 -, tačiau tuomet „Olympiacos“ spurtavo 17:4 ir įgijo dviženklį pranašumą.

Nuo to laiko graikai sėkmingai laikė saugų pranašumą. Visgi Bartzoko komandai pirmaujant 69:59 „Barca“ spurtavo 8:0 ir priartėjo prie varžovų. Tuomet spurtu 6:0 atsakė „Olympiacos“.

Likus kiek daugiau nei minutei iki mačo pabaigos Nikola Kaliničius pelnė dvitaškį (70:75), o Ricky Rubio išprovokavo iš aikštės iškeliauti turėjusio Thomaso Walkupo nesportinę pražangą. Į „Barcą“ sugrįžusi ispanų legenda sumetė abi baudas, tačiau katalonai neužpuolė, o pranašumą išsaugojusi OLY šventė pergalę.

„Barcos“ lietuvis Rokas Jokubaitis aikštelėje trečiadienį praleido 14 minučių, per kurias pelnė 6 taškus, atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 6 naudingumo balus.

„Olympiacos“ atstovaujantis Brazdeikis sulaukė dar kuklesnių minučių. Per 8 minutes buvęs žalgirietis surinko 2 taškus, 2 atkovotus kamuolius ir 3 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose su 15 taškų rezultatyviausias buvo Nigelas Williamsas-Gossas. 14 taškų pridėjo Isaiah Canaanas

„Barcelona“ komandoje po 13 taškų surinko Jabari Parkeris (7 atk. kam., 12 naud. bal.) ir Willy Hernangomezas (5 atk. kam., 14 naud. bal.), 11 pridėjo Alexas Abrinesas, 10 – Rubio (7 rez. perd., 4 kld., 14 naud. bal.).