Dalase – Dončičiaus pramesta lemtinga bauda ir „Thunder“ atstatyta lygybė

Luka Dončičius (Scanpix nuotr.)

Kone visas rungtynes kontroliavusi ir 14 taškų pirmavusi Dalaso „Mavericks“ ekipa nepajėgė dėti tvirto žingsnio link Vakarų konferencijos finalo.

Antradienio rytą Luka Dončičiaus vedama „Mavericks“ 96:100 turėjo pripažinti „Oklahoma City Thunder“ krepšininkų pergalę.

Po Marko Daigneaulto auklėtinių pergalės rezultatas serijoje tapo lygus 2-2, o kitas mačas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį bus žaidžiamas Oklahomoje.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Mavericks“ pranašumas buvo pasiekęs rekordinius 14 taškų, o saugesnį atstumą beveik visą mačą pirmavę Jasono Kiddo auklėtiniai išlaikė iki įpusėjant ketvirtajam kėliniui, kai rezultatui esant 75:82 „Thunder“ spurtavo 14:4 ir galiausiai išsiveržė į priekį.

Likus 10 sek. iki mačo pabaigos Oklahomos krepšininkai pirmavo 96:94, tačiau atlikti baudų metimų stojęs Dončičius galėjo išlyginti rezultatą. Visgi pirmasis jo bandymas tikslo nepasiekė, todėl „Mavs“ turėjo tikėtis panašių paslaugų ir iš varžovų. Visgi „Thunder“ jaunuolių Cheto Holmgreno ir Shai Gilgeouso-Alexanderio rankos nesudrebėjo.

Paskutines „Thunder“ baudas sumetęs Gilgeousas-Alexanderis nugalėtojams iš viso pelnė 34 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Holmgrenas pridėjo 18 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, Luguentzas Dortas – 17 taškų ir 8 sugriebtus kamuolius.

„Mavericks“ krito nepaisant penkto Dončičiaus atkrintamųjų trigubo dublio karjeroje – 18 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Visgi slovėnui mačas nebuvo pats sėkmingiausias. Be pramestos svarbios baudos, „Mavericks“ lyderis „iš žaidimo“ pataikė tik 6 metimus iš 20.

Prastas rungtynes sužaidė ir kita „Mavs“ žvaigždė Kyrie Irvingas, pelnęs tik 9 taškus ir atlikęs tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyviausiai Dalaso komandoje žaidęs P.J. Washingtonas pasižymėjo dvigubu dubliu – 21 taškas ir 12 atkovotų kamuolių.