CSKA ir „Maccabi“ situacijas palyginęs Motiejūnas: „Kitą sezoną plėstis neketiname“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Paulius Motiejūnas (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Eurolygos vadovas Paulius Motiejūnas specialiame „S Sport“ interviu prabilo apie potencialią turnyro ekspansiją, Tel Avivo „Maccabi“ situaciją ir panašumus su Maskvos CSKA pašalinimu.

Ekspansijos temą Eurolygos vadovybė turėjo paliesti spalio 24 dieną vykusiame susirinkime, tačiau jo darbotvarkę pakeitė paaštrėjęs Izraelio ir Palestino konfliktas, dėl kurio dėmesio centre atsidūrė Tel Avivo „Maccabi“.

Galiausiai Eurolygos klubai nutarė leisti tęsti „Maccabi“ kovas, tačiau visas namų rungtynes Izraelio klubas iki konflikto pabaigos turės žaisti Belgrade.

„Viskas yra gerai. Svarbiausia, jog klubai priėmė bendrą sutarimą, jog nori tęsti turnyrą taip, kaip jis ir turėjo vykti. To norėjo ir Eurolygos vadovybė. Galiausiai pavyko rasti išeitį ir „Maccabi“ toliau žais Eurolygoje, tad susitikimą galima vadinti vykusiu“, – teigė Motiejūnas.

„Situacija nėra lengva, visi turi tvarkytis su skirtingomis padėtimis, tačiau galiausiai visi priėmėme bendrą sprendimą, „Maccabi“ pasisiūlė savo rungtynes žaisti neutralioje arenoje Serbijoje. Visi su tuo sutiko. Dabar mums, lygos vadovybei, reikia užtikrinti transportavimą, saugumą ir viešbučius, kad viskas vyktų pagal planą.“

Praeitą savaitę Maskvos CSKA vadovas Andrejus Vatutinas užsipuolė Eurolygą, neva „Maccabi“ ir Rusijos komandos situacijos visiškai nesiskiria, tačiau CSKA vis tiek buvo pašalinta iš turnyro.

Palyginęs „Maccabi“ ir CSKA situacijas, Motiejūnas teigė, jog jos – visiškai skirtingos.

„Mes situacijas vertiname visiškai skirtingai. Stebime, ką kiekvienoje valstybėje kalba valdžios. Rusijos situacija buvo kitokia, nes į šį konfliktą buvo įsitraukusios šalys, todėl rizika buvo didesnė. Šį kartą viskas vyksta kitaip.

Kalbant apie CSKA, jie palaikė tokį sprendimą. Nors situacijos dėl klubų ateities turnyre buvo panašios, visi Eurolygos dalininkai norėjo, kad viskas toliau vyktų pagal planą. CSKA tai pilnai palaikė ir „Maccabi“ bei kiti klubai už tai jiems yra dėkingi“, – teigė Motiejūnas.

Kalbėdamas apie Eurolygos plėtrą, Motiejūnas patikino, jog artėjančiame sezone papildomų vietų Eurolygoje nesukurs, nors gandai apie Londono ir Paryžiaus komandų įtraukimą sklando jau antrą sezoną.

„Apie plėtrą kitą sezoną negalvojame. Žinoma, Londonas ir Paryžius yra svarbios rinkos. Kalbame apie tai, Eurolygai tai būtų puiki galimybė, bet toks žingsnis dar nesubrendo. Esu laimingas, kad abu klubai turi komandas Europos taurėje, o tai yra žingsnis link Eurolygos“, – tikino Motiejūnas.

Vokietijos žiniasklaida šį mėnesį skelbė apie vardinį kvietimą „Paris Basket“ komandai į kito sezono Eurolygą, tačiau ir šias kalbas Motiejūnas paneigė. Pasak jo, vienintelė galimybė Paryžiaus komandą išvysti Eurolygoje yra po triumfo Europos taurėje.

Dar viena Eurolygos plėtros kryptis yra Dubajus. Motiejūnas patvirtino, jog su Jungtinų Arabų Emyratų miestu vyksta derybos, tačiau kol kas nieko apčiuopiamo sutarti taip pat nepavyko.

„Vidurio Rytų rinka yra įdomi, į ją žiūri NBA, futbolo bei kitų sporto šakų atstovai. Eurolyga nėra išimtis. Mes, kaip lyga, rūpinamės savo produktu. Jie turi gerą areną, viešbučius, grąžų miestą ir gali priimti komandas bei rengti rungtynes aukščiausiu lygiu. Mus tai domina, o jie taip pat yra suinteresuoti prisidėti prie lygos augimo, organizuoti rungtynes ir ieškoti rėmėjų“, – teigė lietuvis.

Pasidalinti