Chaosas Serbijoje: nutrauktas finalas ir titulas Giedraičiui po techninio pralaimėjimo

Rokas Giedraitis (Crvena Zvezda X nuotr.)

Serbijos krepšinio lygos finalo serija pasibaigė absoliučiu chaosu.

Antrajame serijos mače Belgrado „Partizan“ komandai pirmaujant 57:45, dėl prasidėjusių sirgalių įžeidinėjimų „Crvena Zvezda“ prezidentui Nebojsa Čovičiui ir jo šeimai rungtynės buvo sustabdytos.

Nors savo sirgalius raminti mėgino ir „Partizan“ žaidėjai, o tarp lygos valdžios kilo idėja pratęsti rungtynes tuščioje arenoje, „Partizan“ fanai nei nusiramino, nei ketino kažkur trauktis.

Galiausiai rungtynės kuriam laikui sustabdytos, o komandos patraukė į rūbines. Kaip vėliau pranešė „Partizan“ komanda, ji sulaukė pranešimo, jog rungtynės bus tęsiamos rytoj ir netrukus išvyko namo.

Tačiau rungtynės iš tiesų nebuvo nukeltos. „Crvena Zvezda“ žaidėjai po valandėlės vėl pasirodė aikštėje, o jiems įkandin pasekė ir vis trys arbitrai.

Kadangi „Partizan“ komanda jau buvo palikusi areną, jai pagal taisykles įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20.

Tai reiškė, jog finalo serijoje iki dviejų pergalių 2-0 triumfavusi „Crvena Zvezda“ tapo Serbijos čempione.

„Mozzart Sport“ žurnalistas Aleksandras Grujinas paskelbė, jog netikslaus pranešimo apie nukeltas rungtynes „Partizan“ sulaukė iš arenos pranešėjo, nors tokį sprendimą turi pranešti vyriausiasis rungtynių arbitras.

Tiesa, vėliau oficialų pranešimą išplatinęs „Partizan“ klubas tikino, jog apie sorendimą nukelti mačą išgirdo būtent iš teisėjų.

„Teisėjai nusprendė titulą padovanoti „Crvena Zvezda“, o „Partizan“ šiame skandale nedalyvaus“, – pranešė klubas.

Tuo metu kitas Belgrado klubas miesto varžovus kaltino melagienomis apie teisėjų pranešimą ir susitarimą pratęsti rungtynes kitą dieną.

„Crvena Zvezda“ su Roku Giedraičiu priešakyje šiemet laimėjo tris vietinius titulus – Adrijos lygą, Serbijos lygą ir Serbijos taurę.