Chaosas prasidėjo: lyderio netekusi „Maccabi“ trileryje pribloškė „Panathinaikos“

Marius Grigonis (Euroleague.net nuotr.)

Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa Eurolygos atkrintamąsias pradėjo pralaimėjimu.

Antradienį pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Ergino Atamano auklėtiniai namuose 87:91 krito prieš Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Pastarieji ne tik startavo pergale, bet ir atėmė iš PAO namų pranašumą.

Kone visą mačą atsilikinėjusi „Maccabi“ ketvirto kėlinio pradžioje prarado savo rezultatyviausią žaidėją Wade’ą Baldwiną, kuris po rezultatyvaus prasiveržimo pasitempė kairės kojos šlaunį.

Antrosios komandų rungtynės po dviejų dienų vyks taip pat Atėnuose, po to serija iki trijų pergalių dviems mačams kelsis į Belgradą, kur dėl Izraelio ir Palestinos konflikto „Maccabi“ žaidžia namų rungtynes.

Grigonis aikštėje praleido 24 minutes, per kurias pelnė 11 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Po sėkmingo antro kėlinio starto ir spurto 12:4 Atėnų komanda veržėsi į priekį 37:30, netrukus po dviejų tolimų Luca Vildoza tritaškių PAO pranašumas pasiekė ir rekordinius 11 taškų – 43:32.

Nuo to laiko Atamano komanda sėkmingai laikė užtikrintą pranašumą, kol ketvirtą kėlinį „Maccabi“ pradėjo spurtu 8:1 ir lygino rezultatą – 71:71. Nors netrukus prarado Baldwiną, Tel Avivo komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Bonzie Colsonas.

Likus pusantros minutės iki mačo pabaigos „Maccabi“ po galingo Josho Nebo „alley-oop“ dėjimo įgijo 5 taškų persvarą – 82:87. Visgi tuomet Jerianas Grantas smeigė tritaškį, Kendrickas Nunnas apvogė Colsoną ir dvitaškiu lygino rezultatą.

Tuomet labai sudėtingą dvitaškį pataikė Lorenzo Brownas, o Kostas Sloukas lygioje vietoje prarado kamuolį. PAO prasižengė prieš varžovus likus 3,1 sek., Nebo sumetė abu baudų metimus ir Odedo Kattasho komanda šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Colsonas surinko 18 taškų, Brownas pridėjo 16, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Traumą patyręs Baldwinas finišavo su 15 taškų ir 7 rezultatyviais perdavimais, Nebo sąskaitoje – 12 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

Sloukas surinko 12 taškų ir 13 rezultatyvių perdavimų, tačiau lemiamu metu varžovams atiduotas kamuolys dvigubą dublį pavertė niekais. Įdomu, jog tai ir tebuvo vienintelė graiko klaida rungtynėse…

Puikų mačą sužaidė Mathias Lessort’as, pelnęs 22 taškus, atkovojęs 6 kamuolius ir surinkęs 26 naudingumo balus.

PAO reguliarųjį sezoną baigė kaip antra geriausia komanda, „Maccabi“ į atkrintamąsias prasibrovė po pergalės įkrintamosiose dėl 7 vietos su Vitorijos „Baskonia“.