Čempionų spaudimą atlaikęs „Rytas“ pratęsė sezoną Europoje

2022-12-21, FIBA Cempionu lyga: Vilniaus „Rytas“ – Tenerifes „Lenovo“. 2022 m. Gruodžio 21 d. (Irmantas Gelunas/BNS) nuotr.

Vilniaus „Rytas“ žūtbūtinėse Čempionų lygos grupės rungtynėse iškovojo pergalę ir pratęsė savo sezoną Europoje.

Trečiadienį paskutinėse H grupės rungtynėse „Rytas“ 85:78 palaužė praeito sezono čempionus Tenerifės „Lenovo“ krepšininkus.

Dvikovos pradžia vyko atkakliai, tačiau po Elvaro Fridrikssono tritaškio su sirena pirmoji rungtynių pusė baigėsi „Ryto“ 5 taškų pranašumu – 45:40.

Trečiajame kėlinyje Marcuso Fosterio ir Fridrikssono šou Giedriaus Žibėno auklėtiniams leido susikrauti rekordinę 12 taškų persvarą. Visgi ketvirtojo kėlinio viduryje Jaime Fernandezas suvertė 8 taškus iš eilės ir čempionus vėl sugrąžino į rungtynes.

Tačiau „Rytas“ Tenerifės krepšininkų spaudimo nepabūgo ir po kelių sėkmingų atakų vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 85:75. Jos per paskutines minutes vilniečiai neiššvaistė ir iškovojo svarbią pergalę.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Fosteris, per 37 minutes surinkęs 21 tašką. Fridrikssonas pridėjo 19, Gytis Radzevičius – 11 tšk.

H grupėje „Rytas“ užėmė antrą vietą grupėje ir įkrintamosiose susitiks su Salonikų PAOK. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje.