Čempionų lygoje – favoritų lygiosios, rekordiniai škotai ir lemtinga vartininko klaida

Erlingas Haalandas. Scanpix nuotr.

Pirmajame naujojo UEFA Čempionų lygos sezono ture į kovą stojo geriausios Anglijos ir Italijos komandos.

„Manchester City“ namuose dominavo prieš Milano „Inter“ ekipą, tačiau įvarčio pasiekti nesugebėjo – daugybe progų pasižymėti paženklinta dvikova baigėsi be įvarčių – 0:0

Pirmajame kėlinyje Pepo Guardiolos auklėtiniai daugiau kontroliavo kamuolį ir kelis kartus atakų smaigalyje buvo atsidūręs Erlingas Haalandas. Šeimininkai iki pertraukos atliko 9 smūgius smūgius.

Milano komandos futbolininkai pagirtinai rengdavo greitus išpuolius, tačiau atakų pabaigose pritrūkdavo tikslumo. Simone Inzaghi komanda pirmajame kėlinyje link varžovų komandos vartų atliko 10 smūgių. Tiek kartų per pirmą kėlinį į „Man City“ vartus niekas nesmūgiavo nuo 2017 metų.

Antrajame kėlinyje jau dominavo Anglijos čempionai. Viso jie link varžovų vartų atliko 22 smūgius, tačiau didžioji jų dalis į stačiakampį neskriejo. Kitais atvejais savo vietoje buvo Yannas Sommeris.

Mančesterio komanda namuose nepralaimėjo jau 24 mačų iš eilės. Ilgesnę, 25 nepralaimėtų rungtynių, seriją 2007-2009 metais turėjo „Manchester United“.

Kitose rungtynėse Glazge vietos „Celtic“ net 5:1 susitvarkė su Bratislavos „Slovan“. Įvarčius nugalėtojams mušė Liamas Scalesas, Kyogo Furuhashi, Arne Engelsas, Deizenas Maeda ir Adamas Idah. Tai rezultatyviausios visų laikų Glazgo komandos rungtynės turnyre.

Engelsas tapo antruoju futbolininku „Celtic“ istorijoje, Čempionų lygos rungtynėse pelniusiu įvartį ir atlikusiu rezultatyvų perdavimą. Iki šiol tai padaręs buvo tik legendinis Henrikas Larssonas 2001 metais.

Du antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžiusio Jamie Gittenso įvarčiai lėmė Dortmundo „Borussia“ pergalę Briugėje prieš vietos komandą. Per pridėtą laiką pergalę triuškinančia pavertė Serhou Guirassy – 0:3.

Praėjusio sezono Ispanijos futbolo sensacija 90 minučių laikėsi prieš PSG komandą, tačiau tuomet apmaudžiai suklydo vartininkas Paulo Gazzaniga, nesugavęs Nuno Mendeso skersuoto kamuolio ir nukreipęs jį į savus vartus.

Luiso Enrique auklėtiniai kamuolį kontroliavo 64 proc. žaidimo laiko, o link varžovų vartų atliko net 26 smūgius.