Čempionų lyga: finalo pakartojime – įsimintinas „Real“ sugrįžimas, pergalę iškovojo ir „Arsenal“

Vinicius Junioras (Scanpix nuotr.)

Carlo Ancelotti vadovaujama Madrido „Real“ komanda Čempionų lygos pakartojime įsirašė įsimintiną pergalę.

Antradienio vakarą karališkasis klubas „Santiago Bernabeu“ stadione 4:2 nugalėjo Dortmundo „Borussia“ komandą, kurią pernai įveikė šio turnyro finale.

Nuri Sahino auklėtiniai „Real“ į nokdauną siuntė po pusvalandžio, kuomet 30-ą ir 34-ą minutėmis įvarčiais pasižymėjo Donyellas Malenas ir Jamie Gittensas.

Netrukus Ispanijos sostinės ekipa turėjo progą švelninti savo atsilikimą, tačiau Jude‘o Bellinghamo ir Antonio Rudigerio smūgiai drebino Gregoro Kobelio vartų konstrukciją.

Nors pertrauką pasitiko su tuo pačiu dviejų įvarčių deficitu, žaibiškais žaidėjais puolime pasižyminčiai „Real“ ekipai 45 minučių pilnai užteko ne tik sugrįžimui, bet ir pergalei.

60-ą ir 62-ą minutėmis „Real“ rezultatą lygino Rudigeris ir Vinicius Junioras, o besibaigiant pagrindiniam laikui Madrido komanda varžovams atseikėjo dar tris tikslius smūgius. Jų autoriais po nesėkmingo Julieno Brandto epizodo tapo Lucas Vasquezas, o 86-ą ir 93-ią minutėmis Vinicius įformino „hat-tricką“.

Pagrindinis kandidatas į „Ballon d‘Or“ apdovanojimą per praėjusius du Čempionų lygos mačus nepelnė nė įvarčio, tačiau po susitikimo su „Borussia“ šovė tarp rezultatyviausių turnyro žaidėjų. Daugiau už jį – 4 – yra pelnęs tik Harry Kane‘as.

Iškovodama pergalę „Real“ reabilitavosi po nesėkmės prieš „Lille“ ir po trijų turų su 6 taškais braunasi tarp stipriausiųjų aštuoneto, kuris po reguliariojo sezono pabaigos tiesiogiai žengs į ketvirtfinalį.

Tašku daugiau už karališkąjį klubą po trijų mačų turi Londono „Arsenal“ futbolininkai, antradienį namuose 1:0 pranokę Donecko „Shakhtar“ ekipą.

Vienintelis mačo įvartis krito 29-ą minutę, kuomet kamuolį į savo vartus pasiuntė ukrainiečių vartininkas Dmyto Riznykas.

Kol kas įspūdingu sugrįžimu Čempionų lygoje mėgaujasi Unai Emery vadovaujama „Aston Villa“, paskutinį kartą stipriausiame Europos turnyre žaidusi 1982 m.

Po Johno McGinno ir Jhono Durano įvarčių antrajame kėlinyje Birmingemo ekipa 2:0 įveikė „Bologna“ ir su visais 9 įmanomais taškais bent kol kas yra vienvaldė lyderė.