Čempioniškas startas: monstriškai po pertraukos žaidęs „Žalgiris“ nupūtė Mažeikius

Edgaras Ulanovas (zalgiris.lt nuotr.)

Andrea Trinchieri vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias pradėjo galinga pergale.

Pirmosiose šio sezono atkrintamųjų rungtynėse žalgiriečiai Kėdainiuose 97:61 nugalėjo Mažeikių „M Basket-Delamode“ krepšininkus.

Lietuvos čempionai dėl „Žalgirio“ arenos užimtumo namų mačą buvo priversti perkelti į Kėdainių areną.

Serijoje iki dviejų pergalių „Žalgiris“ į priekį išsiveržė 1-0. Antrasis mačas bus žaidžiamas ketvirtadienį „M Basket-Delamode“ arenoje, o trečiasis, jeigu jo prireiks, vyks Kaune.

Šios poros nugalėtojas LKL pusfinalyje susitiks su Panevėžio „Lietkabeliu“ arba Utenos „Juventus“.

Įdomu, jog pirmoje mačo dalyje Kauno komanda ilgai buvo besivejančios vaidmenyje ir tik įpusėjus antrajam kėliniui „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį.

Pirmoje mačo dalyje „Žalgirį“ į priekį tempė Edgaras Ulanovas ir Rolandas Šmitas, atitinkamai pelnę po 11 taškų, tačiau ilgąją pertrauką Trinchieri komanda pasitiko turėdama tik minimalią persvarą – 42:41.

Visgi antroje mačo dalyje reikalai aikštėje pasikeitė drastiškai. Nuo trečio kėlinio starto iki ketvirtojo vidurio „Žalgiris“ spurtavo 51:11 (93:52) ir mače nebeliko jokių klausimų.

Pirmoje mačo dalyje Mažeikių komanda pagal atkovotus kamuolius „Žalgirį“ nurungė 17:16, tačiau antroje dalyje Trinchieri komanda jų už varžovus atkovojo dvigubai daugiau – 24:12 (iš viso – 40:29).

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė po 14 taškų sumetę Demetre Riversas (4/5 trit.) ir Laurynas Birutis, Ulanovas, Šmitas ir Keenanas Evansas pridėjo po 11 taškų.

„M Basket-Delamode“ į priekį tempė Giedrius Staniulis, surinkęs 16 taškų bei 8 atkovotus kamuolius. Chauncey Collinsas pridėjo 15 taškų, Martynas Gecevičius – 8.