Čempionai byra: Sikmos dėjimas palaužė „Anadolu Efes“

Luke'as Sikma (dpa/picture-alliance-SCANPIX nuotr.)

Eurolygos čempionų titulą ginantis Stambulo „Anadolu Efes“ (14-16) artėja prie to, jog nesugrįš į ketvirtfinalio etapą.

Turkijos ekipa svečiuose dramatiškai 93:95 nusileido Berlyno ALBA (9-21).

Likus 3 minutėms svečiai turėjo 6 taškų persvarą, bet Jaleenas Smithas įsmeigė du tritaškius paeiliui ir ALBA išlygino rezultatą (84:84). Vėliau ekipos pasikeitė taikliomis baudomis, bet itin svarbų metimą iš toli likus minutei pataikė „Anadolu Efes“ bokštas Tiboras Pleissas (91:88). Kitoje atakoje Smithas pataikė baudas, bet Vasilije Micičius dvitaškiu vėl nutolino Stambulo komandą (93:90).

ALBA nė neketino pasiduoti. Likus 30 sekundžių Tamiras Blattas tritaškiu panaikino deficitą, o po to pavyko apsiginti. Paskutinėje atakoje Maodo Lo prasiveržęs nepataikė, bet Luke’as Sikma iššoko aukščiausiai ir dėjimu pataisė kamuolį į krepšį – 95:93 likus 1,3 sekundės.

Negana to, paskutinė ataka skaudžiai susiklostė Micičiui, kuris po susidūrimo su Sikma parpuolė ant parketo bei neužbaigė rungtynių.

Likusios sekundės čempionams neužteko. Rodrigue’as Beaubois priėmė kamuolį, bandė veržtis, bet neįvertino situacijos, o laikas taip ir ištiksėjo.

Stambulo komandos šansai žaisti atkrintamosiose ir ginti titulą sumenko dar labiau. Ergino Atamano auklėtiniai užima 11 vietą ir gali nutikti taip, jog patekimui į ketvirtfinalį neužteks ir laimėtų ketverių likusių rungtynių.

Atamanas po rungtynių teigė, jog nebetiki, kad jo komanda pateks į atkrintamąsias.

ALBA laimėjo antrąkart paeiliui, o iki šio mačo buvo pralaimėję devynias akistatas iš eilės prieš „Anadolu Efes“.

„Anadolu Efes“ po pirmosios pusės turėjo 7 taškų deficitą, o reikalai dar labiau pašlijo įpusėjus trečiajam ketvirčiui. Tuo metu Eurolygos čempionai atsilikinėjo net 19 taškų (42:61).

Vis tik po minutės pertraukėlės Turkijos komandai pavyko suimti save į rankas – galinga atkarpa leido į lemiamą ketvirtį žengti atsilikinėjant jau vos vienu tašku (67:68).

Nugalėtojams Smithas per 27 minutes surinko 25 taškus (0/4 dvit., 7/10 trit., 4/4 baudų), 4 rezultatyvius perdavimus, 1 atkovotą kamuolį ir 23 naudingumo balus.

Micičius per 37 minutes pasižymėjo 30 taškų (8/13 dvit., 4/7 trit., 2/2 baudų), 3 rezultatyviais perdavimais, 4 atkovotais kamuoliais ir 26 naudingumo balais.

ALBA: Jaleenas Smithas 25, Maodo Lo 16, Benas Lammersas 10, Luke’as Sikma 9 (8 rez. perd.), Tamiras Blattas, Louisas Olinde ir Yannickas Wetzellis po 8.
„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 30, Willas Clyburnas 19, Ante Žižičius 13, Elijah Bryantas ir Shane’as Larkinas po 10.