„Celtics“ sutriuškinti namuose – serijoje lygybė

Donovanas Mitchellas (NBAtv X nuotr.)

Netikėtą nesėkmę NBA Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse patyrė reguliaraus sezono nugalėtojai.

Bostono „Celtics“ namuose 94:118 turėjo pripažinti Klivlendo „Cavaliers“ krepšininkų pranašumą. Donovano Mitchello vedami „Cavs“ išlygino serijos rezultatą – 1:1.

Po pirmų dviejų kėlinukų mače buvo lygu, tačiau antra susitikimo dalis priklausė svečiams. Jie abu likusius kėlinukus laimėjo 12 taškų skirtumu ir rungtynių pabaigoje jau triuškino aikštės šeimininkus.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui ir skirtumui pasiekus 25 taškus dalis žiūrovų paliko tribūnas, o likusieji nušvilpė beviltiškai atrodžiusius šeimininkus.

„Cavs“ pergalę lėmė kova dėl kamuolių ir tritaškiai. Klivlendo krepšininkai sugriebė 44 kamuolius, o varžovai – 31. Iš toli „Cavaliers“ pataikė 13 kartų iš 28 mėginimų (46,4 proc.), tuo tarpu „Celtics“ – 8 iš 35 (22,9 proc.).

Mitchellas nugalėtojams surinko 29 taškus (5/7 trit.), 7 atkovotus kamuolius ir 8 išdalintus rezultatyvius perdavimus. Jam būnant aikštelėje Klivlendo komanda pelnė 38 taškais daugiau nei varžovai.

Carisas LeVertas ir Evanas Mobley (10 atk. kam.) pelnė po 21 tašką, Darius Garlandas pridėjo 14, o Isaacas Okoro ir Maxas Strusas – po 12 taškų.

Bostono komandai Jasonas Tatumas surinko 25, Jaylenas Brownas – 19 (0/6 trit.), Paytonas Pritchardas – 13, Alas Horfordas – 11, Derrickas White’as – 10 taškų (1/8 trit.).

Trečios ir ketvirtos serijos rungtynės bus žaidžiamos Klivlende. „Celtics“ pergale ir pralaimėjimu pradėjo ir pirmą atkrintamųjų etapą prieš Majamio „Heat“, tačiau tada laimėjo visus 3 likusius susitikimus.