„Celtics“ konferencijos finalą pradėjo pergale po pratęsimo

Bostono „Celtics“ dramatiška pergale pradėjo NBA Rytų konferencijos finalo seriją.

Jaylenas Brownas sudėtingu tritaškiu išplėšė pratęsimą, po kurio Bostono ekipa namuose 133:128 palaužė Indianos „Pacers“ krepšininkus.

Jasonas Tatumas papildomo laiko metu suvertė 10 taškų, o viso jų surinko 36 ir padėjo savo komandai konferencijos finalo serijoje išsiveržti į priekį 1-0.

„Celtics“ pelnė pirmus 12 mačo taškų, tačiau apčiuopiamo pranašumo išsaugoti nesugebėjo. Dar pirmajame ketvirtyje Indianapolio komanda sumažino atsilikimą iki 3 taškų, o pirma rungtynių pusė baigėsi lygiosiomis – 64:64.

Šeimininkai trečiajame ketvirtyje vėl buvo susikūrę dviženklę persvarą – po Jrue Holiday taškų, likus žaisti 3 minutes, „Celtics“ pirmavo 92:79. „Pacers“ į tai atsakė spurtu 14:2 ir prieš lemiamą kėlinuką savo atsilikimą sumažino iki minimalaus – 93:94.

Paskutiniajame ketvirtyje nei viena komanda nepirmavo didesniu nei 5 taškų skirtumu, o arčiau pergalės buvo svečiai. Po Andrew Nembhardo taškų, likus žaisti 46 sekundes, „Pacers“ pirmavo 117:114.

Tatumas nepataikė iš toli, tačiau kamuolį prarado Tyrese’as Haliburtonas. Šeimininkai vėl nesurezgė rezultatyvios atakos ir likus žaisti 12 sekundžių kamuolį turėjo „Pacers“. Tačiau Nembhardas suklydo ir šeimininkų išsigelbėjimui paliko 8 sekundes.

To pilnai pakako Brownui, kuris pataikė sudėtingą tritaškį iš aikštės kampo ir išlygino rezultatą likus žaisti 6 sekundes.

„Pacers“ bandymas išplėšti pergalę baigėsi netaikliu Haliburtono tritaškiu. Papildomo laiko metu svečiai dar pirmavo dviem taškais likus žaisti kiek daugiau nei minutę, tačiau tada 6 taškus paeiliui surinko Tatumas ir atvedė komandą į pirmąją pergalę serijoje.

Tatumas nugalėtojams surinko 36 taškus ir pridėjo 12 atkovotų kamuolių. Jrue Holiday sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, įmesdamas 28 taškus. Browno sąskaitoje – 26 taškai, o Alas Horfordas ir Derrickas White’as pridėjo po 15. Tai pirmas kartas „Celtics“ ekipos istorijoje, kai konferencijos finalo rungtynėse 3 žaidėjai surenka bent po 25 taškus.

„Pacers“ Haliburtonas pelnė 25 taškus ir išdalino 10 rezultatyvių perdavimų. Pascalis Siakamas pridėjo 24 taškus ir 12 sugriebtų kamuolių. Mylesas Turneris įmetė 23 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Indianapolio krepšininkai rungtynėse išdalino net 38 rezultatyvius perdavimus.

Antrosios finalo rungtynės taip pat bus žaidžiamos Bostone.