Čeburinas – apie galimybes išvysti Novikovą, Oyewusi progas ir skriaudikus primenantį „Hacken“

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 4 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas (BNS Foto nuotr.)

Vladimiras Čeburinas prieš Europos lygos atrankos akistatą su „Hacken“ teigė, jog Švedijos čempionas stipriai primena komandą, praeitą sezoną užbaigusią Vilniaus „Žalgirio“ pasirodymą Čempionų lygos atrankoje „Bodo/Glimt“.

Čempionų lygos atrankos antrame etape po atkaklios kovos nusileidęs Stambulo „Galatasaray“ klubui, „Žalgiris“ ketvirtadienį pradės savo kelionę Europos lygos atrankoje.

Pirmąsias rungtynes su švedais „Hacken“ Čeburino auklėtiniai sužais Vilniuje, LFF stadione.

„Susitinka dvi iš Čempionų lygos iškritusios komandos, – teigė Čeburinas. – Kiekviena komanda šiose rungtynėse turės savo planų ir tikslų. Manau, kad informacijos vieniems apie kitus užtenka ir iš vietinių čempionatų, ir iš Čempionų lygos atrankų. Danga dirbtinė, ant jos rungtyniaujama ir Švedijoje. Manau, kad laukia įdomus mačas.“

„Dar viena futbolo šventė Vilniuje. Matome, kad susidomėjimas šiomis rungtynėmis yra tikrai didelis. Bet šventė šventei, – kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas. – Norėtųsi įgyvendinti prieš sezoną išsikeltus tikslus. Komanda ruošiasi, treneriai atliko kokybišką analizę. Komanda yra rimtai nusiteikusi laikytis savo žaidybinio plano ir siekti pergalės.“

– Pernai kovojote prieš „Malmo“. Ar galima sakyti, jog tai yra panašaus tipo varžovas?

– Negalima taip sakyti. Komanda labiau panaši į kitą komandą, su kuria žaidėme pernai. Šios komandos stilius yra visiškai kitoks nei „Malmo“.

– Ko galima pasisemti iš „Hacken“ rungtynių su Klaksviko KI?

– Analizavome ir tas rungtynes. Norėjome geriau susipažinti su individualiomis ir komandinėmis klubo stiprybėmis, todėl analizavome rungtynes ir iš vietinio čempionato. Savo išvadas padarėme.

– Į kurį jūsų minėtą varžovą yra panašus „Hacken“?

– Geras klausimas. Labiausiai panašus į „Bodo/Glimt“.

– „Žalgiriui“ palankiau žaisti kaip antrai komandai? Ar toks vaizdas bus ir rytdienos rungtynėse?

– Kiekviena komanda kuria savo strategiją, vertina ir stipriąsias, ir silpnąsias puses. Pagal tai ir ruošime planą.

– Sauliau, situacija įtempta ir Europoje, ir A lygoje. Kaip pavyksta koncentruotis į šias rungtynes ir nustumti į šalį sunkumus vietiniame čempionate?

– Grafikas labai įtemptas, bet komanda su tuo jau susidūrusi. Ta įtampa tikrai juntama, bet esame nusiteikę ir į viską žiūrime pozityviai. Tikime, kad savo tikslus galime įgyvendinti ir vietiniame fronte. Viltis miršta paskutinė.

– Kokios formos yra Arvydas Novikovas ir kokios yra galimybės jį pamatyti ketvirtadienio rungtynėse?

– Arvydas ne taip ilgai yra komandoje. Negaliu pasakyti, kad jis žais 90 minučių, bet jis yra talentingas žaidėjas su daug potencialo. Manau, kad susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, yra galimybė, jog jis pasirodys aikštėje.

– Kas, jūsų nuomone, yra favoritas?

– Favoritas pasimato po rungtynių švieslentėje.

– Mathiasui Oyewusi yra sukuriama daug progų, bet jam toli gražu ne viską pavyksta realizuoti. Ką galima padaryti, kad realizacija būtų geresnė.

– Taip, jis turi momentų. Ir mes labai džiaugiamės, kad jis jų turi. Jau sprendėme šį klausimą. Manau, kad viskas pavyks gerai ir šis nesėkmingas etapas praeis. Jis labai stengiasi ir nori įmušti. Kartais jis gal net per daug nori įmušti, o tai kartais sutrukdo šaltakraujiškai užbaigti progas. Tam reikia patirties. Tikime, kad jis pradės mušti.

Pasidalinti