Čanakas – apie iš „Wolves“ pavogtą pergalę: „Tokių dalykų nesuplanuosi“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Nenadas Čanakas (kklietkabelis.lt nuotr.)

Bronzinę LKL seriją pergale su Panevėžio „Lietkabeliu“ pradėjęs Nenadas Čankas gyrė komandą už charakterį, tačiau pabrėžė, jog serija tik prasideda.

Antradienį serbo vadovaujami panevėžiečiai dramatiškai paskutinėmis sekundėmis 86:84 nugalėjo Vilniaus „Wolves“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Dar įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Lietkabelis“ turėjo 11 taškų deficitą, o pergalę išplėšė tik likus 14 sekundžių iki rungtynių pabaigos, kai perėmė kamuolį „Wolves“ išsimetant jį iš užribio, o Dovis Bičkauskis sumetė abi baudas.

„Pirmaujame tik 1-0. Rungtynių pradžioje gynyboje buvome labai minkšti ir lėti. Galiu tai kažkiek suprasti, nes po paskutinių rungtynių turėjome 9 dienų pertrauką. Antroje dalyje žaidėme su daugiau energijos ir pasinaudojome tuo, kad „Wolves“ turėjo labai sunkią seriją su „Rytu“.

„Vilkai“ turėjo pranašumą ir galėjo uždaryti rungtynes, bet mes nepasidavėme. Manau, kad nusipelnėme pergalės, o dabar turime ruoštis ketvirtadienio rungtynėms“, – po pergalės kalbėjo Čanakas.

– Ketvirtame kėlinyje atsilikinėjote 11 taškų, tačiau tada spurtavote 9:0. Kas leido sugrįžti į rungtynes?

– Kaip sakiau, tiesiog nepasidavėme, padidinome energiją. Niekada nekalbu apie kitas komandas, bet „Wolves“ tikrai turėjo būti sunku po penkių mačų su „Rytu“. Galiausiai sugebėjome juos pasivyti, o pabaigoje Deividas Sirvydis ir Dovis Bičkauskis sumetė labai svarbias baudas.

– Ar galima sakyti, kad šie du žaidėjai tapo pagrindiniais herojais?

– Niekada neminiu kažkokių herojų. Laimėjome kaip komanda, kiti žaidėjai irgi padarė daug gerų dalykų ir taip pat daug klaidų. Man svarbiausia yra tai, kaip atrodome kaip komanda. Džiaugiuosi už Dovį ir Deividą, bet Džiugas Slavinskas šiandien irgi buvo šaunus, Gediminas Orelikas sirgo ir kurį laiką nesitreniravo. Džiaugiuosi pergale, bet pirmaujame tik 1-0.

– Ar likus 16 sekundžių po minutės pertraukėlės ir planavote perimti kamuolį „Wolves“ jį išsimetant, ar taip tiesiog atsitiko?

– Kaip gali planuoti perimti kamuolį?

– Bet toks veiksmas yra rizikingas, nes pražanga būtų reiškusi baudų metimus.

– Buvome suplanavę, kaip ginsimės paskutinėje jų atakoje. Žagaras su Thurmanu suklydo ir mes tuo pasinaudojome.

– Kokios reakcijos tikitės iš „Wolves“ antrosiose rungtynėse?

– Man svarbiau kokią reakciją parodysime mes. Aš ir trenerių štabas turi dar geriau paruošti komandą, pažiūrėti, kur galime žaisti geriau. Tikiuosi, kad kitame mače būsime dar energingesni.

Pasidalinti