Buzelio pažadą gavęs Maksvytis: „Visi žaidėjai yra pasiruošę padėti Lietuvai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis. Erikas Ovčarenko/BNS foto

Lietuvos krepšinio federacijos surengtoje spaudos konferencijoje Kazys Maksvytis pasidžiaugė galimybe surinkti pajėgią rinktinę ir krepšininkų noru atstovauti Lietuvai.

Jau kitą savaitę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė stos į kovą Europos čempionato atrankos varžybose. Vasario 22 dieną, ketvirtadienį, Vilniaus ASG arenoje lankysis Lenkijos rinktinė.

Maksvytis papasakojo apie savo kelionę į JAV bei susitikimą su ten rungtyniaujančiais lietuviais. Treneris atskleidė, kurie žaidėjai paprašė būti nekviečiami į langų rinktinę, bet labiausiai džiaugėsi, tuo, kad visi žaidėjai yra pasiruošę padėti Lietuvai vasarą.

„Manau, kad yra olimpiniai metai – tai labai svarbus kriterijus. Daugelis žaidėjų nori dalyvauti olipiadoj, nori patekti į ją. Vienas iš kriterijų yra šitas. Toliau, pagaliau yra suderintas Eurolygos tvarkaraštis, kai nesikerta rungtynės. Taip pat, gal kažkas jaučia kaltę ir nori atsipirkti prieš prieš fanus bei prisidėti prie rinktinės.“

– Kokie dar Eurolygos žaidėjai norėjo, bet negalėjo atvykti į rinktinę?

– Keletas žaidėjų iš Eurolygos galėjo mus papildyti. Viena iš pavardžių – Tadas Sedekerskis, bet dėl traumų istorijos jis nusiėmė. Tas pats Arnas Butkevičius paprašė šį kartą. Jis po traumos grįžęs nori labiau sustiprėti. Dar keletas pavardžių galėjo prisidėti prie šito lango.

– Kokios priežastys, kad nedalyvauja Donatas Motiejūnas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis?

– Donatas visą savo vasarą skyrė rinktinei ir šiek tiek vėlavo į komandos pasiruošimą ir dabar tiesiog jaučia skolą komandai. Juo ten rūpinasi ir jis nusprendė per langą būti su komanda. Panaši situacija ir Mariaus bei Roko.

– Kurie kiti žaidėjai buvo arčiausiai brūkšnio?

– Tas pas Matas Jogėla. Norėjosi jį pačiupinėti, bet atsiradus Eurolygos žaidėjams teko šiek tiek pakoreguot. Kristupas Žemaitis gerą sezoną turi. Yra tų pavardžių nemažai. MIndaugas Kuzminskas paprašė jį iki pat galo laikyti sąrašuose. Jei jis spės pasveikti – pasijungs. Kol kas yra labai ant ribos, bet daugiau šansų, kad nespės. Jei tik bus galimybė, jis prisijungs.

– Kuriuos žaidėjus bus įdomiausia patikrinti?

– Jaunus, be abejo. Kažkuriuos žaidėjus dar neseniai čiupinėjau „Žalgiryje“, kažkuriuos vasarą rinktinėj. Bus labai įdomu pažiūrėti kaip perkels savo žaidimą jaunimas – tiek Sirvydis, tiek Tubelis.

– Ką manote apie jų sezoną?

– Geri, proveržio sezonai. Duok dieve ir toliau jiems taip žaisti. Ir manau, kad jau kitais metais pakils į aukštesnį lygį.

– Kokia mūsų NBA žaidėjų ir Buzelio situacija?

– Visų pirma, neišgirdau šiemet nei vieno „ne“ kol kas iš nei vieno žaidėjo. Nebent bus traumos ar kitos situacijos, visi žaidėjai yra pasiruošę padėti Lietuvai. Kelionės tikslas ir buvo susitikt su pagrindiniais žaidėjais. Teko pabendrauti ir su Jonu Valančiūnu, su Domu Saboniu. Teko pirmą kartą gyvai stebėti mūsų talento Mato Buzelio rungtynes. Pavyko susitikti ir su Dariumi Songaila, mūsų štabo nariu. Iš Buzelio, tas turbūt yra svarbu, kad mes išgirdom norą prisijungti prie rinktinės. Jeigu nepamaišys ta jo „draftų“ vasara, jis yra pasiruošęs prisijungti prie rinktinės, jei bus pakviestas, jau šiemet.

– Kokį įspūdį paliko Matas Buzelis?

– Puikiai kalba lietuviškai, jo abu tėvai lietuviai. Nors visą gyvenimą gyvenęs Amerikoj, bet puikiai kalba lietuviškai. Yra pasiruošęs ir nori žaisti už Lietuvą. Paliko paprasto, talentingo krepšininko įspūdį. Jeigu viskas pildysis kaip jam yra piešiama, mes nedaug turėję tokių talentų. Galima ant pirštų skaičiuoti – Joną Valančiūną, tą patį Domą. Manau turėsime labai netolimoj ateity trečią NBA žaidėją.

– Kokį įspūdį aikštelėje paliko Buzelis, pirmą kartą jį pamačius gyvai?

– Gerų fizinių duomenų, aukštas, atletiškas. Turbūt dar neišsigryninęs savo pozicijos. Gali žaisti nuo pirmos iki ketvirtos pozicijos. Sunku pasakyti ar tai lengvas kraštas, ar sunkus kraštas, ar aukštas atakuojantis gynėjas. Čia turbūt yra jo pliusas tas universalumas. Pasirodė su geru krepšinio IQ, gerais žaidimo pagrindais. Nedaug žaidėjų turime, kurie draftuojasi, ir kurie žaidžia NBA. Kas liečia komandinį krepšinį, tai yra kitokios taisyklės, bet smagu, kad pavyko pirmą kartą gyvai pamatyti.

– Laurynas Birutis pastaruoju metu „Žalgiryje“ atrodo puikiai. Ar pamatėte kažką naujo, ką galima būtų įnešti į rinktinę?

– Manau, kad dviračio išradinėti nereikia. Reikia daryti tai, ką Laurynas daro geriausiai ir bandyti perkelti tai į rinktinę.

– Kiek jau spėjote pasidomėti varžovais?

– Teko girdėti, kad lenkai žada surinkti savo stipriausią sudėtį. Neturime kol kas informacijos dėl jų natūralizuoto žaidėjo. Žada būti Eurolygos žaidėjai, tad rimta, nebloga rinktinė. Estai žada turėti abu Tado Sedekerskio bendraklubius. Jie teoriškai silpnesė rinktinė už Lenkijos, bet susirinks gana neblogą sudėtį. Bus dvi smagios rungtynės.

– Nekamuoja galvos skausmas kaip Valančiūną su Saboniu aikštelėje sutalpinti?

– Čia yra malonus galvos skausmas, paskirstyti roles – ar vienas kitą keisti, ar kartu būti aikštelėje. Džiugu, kad jie būtų, o tada tą galvos skausmą išspręsim.

– Galbūt galima pasisemti idėjų iš „Pelicans“ žaidimo, kur nemažai laiko kartu aikštelėje Valančiūnas praleidžia su Zionu Williamsonu?

– Dar prieš kelionę specialiai žiūrėjau kelias jų rungtynes, kad pamatyčiau kaip kartu telpa du old schooliniai aukštaūgiai. Tikrai galima pasisemti idėjų, kaip juos išnaudoti. Jonas prisitaikė žaisti su kitu aukštaūgiu, bet Domas tai ne. Jonui mes galime padėti, bet ar nepamaišysime Domui – čia didžiausias galvos skausmas.

– Kokia Igno Brazdeikio situacija dėl langų ir dėl vasaros?

– Iggy jaučia kažkiek sveikatos problemas ir tas atsispindi jo žaidime. Jis šiai dienai labiausiai yra pervargęs ir nori išsigyti visas traumas. Tikiuosi, kad iki vasaros bus sveikas ir padės mums.

Kalbėti apie „Žalgirio“ reikalus Maksvytis atsisakė, tačiau atskleidė, kad KMT finale jis mato kauniečių akistatą su Vilniaus „Rytu“. Maksvytis užsiminė, kad trenerių štabe nebeliks Evaldo Beržininkaičio, tačiau neatskleidė, kas jį pakeis. Taip pat, treneris dar kartą patvirtino, kad iki vasaros visą dėmesį skirs tik rinktinei ir jau yra atmetęs 2 pasiūlymus treniruoti klubinę komandą.

Pasidalinti