Butkevičius – apie ypatingą mačą su „Rytu“ ir „B tribūną“

Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Arnas Butkevičius (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Stebuklingai iš Berlyno ALBA pinklių išsikapstęs Kauno „Žalgiris“ jau sekmadienį stos į kovą su principiniu varžovu Vilniaus „Rytu“, o Arnas Butkevičius ten turėtų tapti stebimiausiu žmogumi.

Butkevičius šią vasarą nutarė keltis iš Vilniaus „Ryto“ į Kauno „Žalgirį“. Nors per istoriją tokių perėjimų yra buvę daug, tačiau šio žaidėjo situacija – skirtinga.

Po 12 metų laukimo buvęs Vilniaus ekipos kapitonas vedė komandą į „Betsafe-LKL“ čempionų bei juodai baltai raudonas spalvas vilkėjo nuo 2017 m., kai atvyko iš Klaipėdos „Neptūno“.

Butkevičius pripažįsta, kad sekmadienio rungtynės jam asmeniškai turės kitokį emocinį foną.

„Aišku, bus kažkokios emocingesnės man rungtynės, bet važiuojame kautis dėl pergalės, – po pergalės prieš ALBA sakė Butkevičius. – Žinome kaip sunku žaisti toje salėje. Tikrai informuosiu ir savo komandos draugus apie tą visą atmosferą, ko galima tikėtis. Bet visas dėmesys buvo šiandien. Rytoj jau pradėsime galvoti apie „Rytą“

Svarbiausią dešimtmečio laimėjimą kartu su „Rytu“ pasiekęs Butkevičius nebus sutiktas šiltai sekmadienį „Jeep“ arenoje. Tai patvirtino sostinės ekipos aktyviausi fanai „B tribūna“.

„Čia yra jų ideologija, jų toks mąstymas, – paklaustas, ar nejaučia liūdesio dėl tokio fanų požiūrio, atsakė Butkevičius. – Aš to nepakeisiu.“

Nors rungtynėms su „Rytu“ žalgiriečiai turės mažiau nei 48 valandas, tačiau komanda į Vilnių atvyks puikios nuotaikos.

Kai ALBA antrajame kėlinyje pirmavo 20 taškų (43:23), viskas atrodė blogiau nei blogai, bet sklidinai užpildyta „Žalgirio“ pakylėjo komandą dar nematytam rezultatui.

„Žalgiris“ išsikapstė iš rekordinio deficito per visą klubo istoriją bei pasiekė pergalę 88:81. Tai – trečias laimėjimas namuose Eurolygoje iš tiek pat galimų.

„Pradėjome labai blankiai ir buvome neįsijungę, išsiblaškę, – rungtynes su Vokietijos klubu nupasakojo Butkevičius. – Iš tikrųjų, su mumis darė, ką norėjo. Būtent baudė ties tais dalykais, kuriuos akcentavo treneriai, ko negalime leisti: greitas puolimas, tritaškiai, laisvas žaidimas, prakirtimai. Viską darė lengvai.

Automatiškai jie jautė žaidimą, o mes atrodėme tikrai vangūs tiek gynyboje ,tiek puolime. Gerai, kad sugebėjome pakeisti savo veidą. Antro kėlinio galas mums kažkiek padėjo grįžti į kovinį atstumą ir suteikti kažkokios papildomos motyvacijos. Kas be ko, didžiausia mūsų motyvacija šiandien – pilna arena. Norėjosi prieš juos reabilituotis ir neužbaigti rungtynių taip, kaip jas pradėjome.“

Jau prieš rungtynes Kazys Maksvytis sakė, jog ALBA yra netipinė Eurolygos komanda. Į Eurolygą po 8 metų pertraukos sugrįžusiam Butkevičiui neįprasti pasirodė vokiečių sprendimai gynyboje.

„Jie puolime žaidžia greitą žaidimą, patys matėte, po įmestų taškų yra ilgi perdavimai, baudžia taip. Vėliau žaidimas be kamuolio puolime pas juos labai svarbus akcentas.

Gynyboje jie naudoja netradicinę sistemą, kur šoka iš stipriųjų pusių į pagalbas. Jei nepataikai – su jais tikrai gali strigti žaidimas. Pirmoje pusėje mums tikrai tas jautėsi. Aišku, agresyvumo nebuvo tinkamo, bet vėliau, kai pradėjome pataikyti, pagavome gerą bangą, pasitikėjimą ir visai kitoks žaidimas“, – sakė puolėjas.

ALBA sukaustė „Žalgirio“ žaidimą baudos aikštelėje. Šeimininkai realizavo 15 iš 39 dvitaškių (39 proc.) bei padarė 14 klaidų.

„Jų tokia gynyba, – sunkumus po krepšiu apibūdino Butkevičius. – Jie šoka iš stipriosios pusės, mes ir pramušame, viskas tvarkoje, bet jie taip pat spaudžiasi baudos aikštelėje, didelės pagalbos. Mes kartais neišsimesdavome tų kamuolių, kartais išsimesdami nerasdavome tinkamo spacingo. Dėl to labai strigdavo mūsų puolimas.

Būtent iš tos netradicinės gynybos sistemos jie įvelia į neparankų žaidimą, ko tu nežaidi įprastai prieš kitas komandas.“

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę metė itin mobilų penketą, kai Rolands Šmits stojo į centro poziciją, o Butkevičius žaidė sunkiuoju kraštu.

„Kažkiek išmušėme ir juos iš vėžių, – trečiojo kėlinio startą prisiminė Butkevičius. – Tas mobilumas gynyboje mums ne pirmą kartą taip stipriai pagelbėja. Tai yra stiprus mūsų ginklas. Kol jis veikia, manau, reikia tuo naudotis.“

Raktu į pergalę tapo 34 taškais paženklintas ketvirtasis kėlinys. „Žalgiris“ per jį pataikė 8 iš 10 tritaškių, o iš viso tinklą skrodė 16 iš 30 tolimų metimų (53 proc.).

Net keturis iš jų suleido Keenanas Evansas, kuris dar vieną buvo įmetęs trečiojo kėlinio pabaigoje. Du pridėjo Edgaras Ulanovas, po vieną – Ignas Brazdeikis ir Karolis Lukošiūnas.

„Ir Keenanas, ir Ulė šiandien tikrai pataikė kosminius metimus, ko mums šiandien tikrai reikėjo pergalei. Reikiamu momentu labai reikalingi taškai.

Turbūt ir atmosfera kartais sudaro tokią sinergiją, kai viskas susijungia, tokie metimai sukrenta. Ta emocija ir viskas… šauniai, šauniai. Manau, kad įspūdingos rungtynės, turėjo visiems labai patikti“, – sakė Butkevičius.

„Žalgirio“ fanai antrą kartą šį sezoną užpildė visas kėdes arenoje. Šįsyk sugūžėjo 14,916 aistruolių.

Mače su „Barcelona“ fanų skaičius buvo perkopęs 15 tūkst., o Butkevičius tuo galėjo tik pasidžiaugti.

„Net sunku rinkti žodžius, vienas malonumas žaisti ir didžiulė atsakomybė atsidėkoti žmonėms už tą palaikymą, bilietų pirkimą, atėjimą į rungtynes. Mes to tikrai labai norime ir siekiame, kad jie liktų su mumis kartu bei jaustų, kad ir mums svarbu, ir jiems smagu. Kol taip bus, tol mes džiaugsimės“, – kalbėjo Butkevičius.