Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai estai išvykoje palaužė Šiaurės Makedoniją

Kristianas Kullamae (Scanpix nuotr.)

Savo rungtynes G grupėje, kurioje dėl patekimo į 2025 metų Europos krepšinio čempionatą kovoja ir Lietuvos rinktinė, sužaidė būsimi mūsiškių varžovai estai, kurie išvykoje 74:69 palaužė Šiaurės Makedonijos ekipą.

Iki rungtynių pertraukos besivenčiųjų vaidmenyje buvo estai, mačo tėkmę savo naudai perlaužė trečiame kėlinuke, kurį laimėjo 21:10 ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 4 taškų persvarą – 57:53.

Įpusėjus paskutiniam kėlinukui estų persvara buvo vos 2 taškai, tačiau daugiausiai Siimo-Sanderio Venes pastangomis būsimi Lietuvos rinktinės varžovai sėkmingiau sužaidė mačo pabaigą ir likus žasiti minutę turėjo jau dviženklį pranašumą – 72:62.

Šiaurės makedonai dar bandė gelbėtis ir likus žaisti 11 sekundžių skirtumą aptirbdė iki 3 taškų, tačiau estų pavyti nesugebėjo.

Nugalėtojus į pergalę vedė Vene, Maikas Kotsaras ir Kristianas Kullamae, suirnkę du trečdalius komandos taškų. Kotsaras ir Vene įmetė po 16, o Kullamae – 14 taškų.

Šiaurės Makedonijos neišgelbėjo 29 naudingumo balus surinkęs Ethanas Happas. Natūralizuotas amerikietis, žaidžiantis Las Palmaso „Gran Canaria“ komandoje pelnė 18 taškų, sugriebė 9, o perėmė 4 kamuolius ir blokavo 4 estų metimus. Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje žaidė Nenadas Dimitrijevičius, surinkęs 25 taškus.

Rungtynių tarp Lietuvos ir Estijos rinktinių pradžia – vasario 26 dieną, pirmadienį, 19 val.