Bičkauskio karjeros rungtynės ir lemiamame kėlinuke subyrėjusios „Lietkabelio“ įkrintamųjų viltys

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys facebook nuotr.

Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ eilinį kartą negalėjo remtis visų svarbiausių žaidėjų paslaugomis ir patyrė ketvirtą pralaimėjimą Europos taurės turnyre iš eilės. Juos namuose įveikė Ankaros „Turk Telekom“.

Lietuvos komandos nesėkmę lėmė itin prastai sužaistas paskutinis rungtynių kėlinukas, kurį Ankaros komanda laimėjo 29:13.

Šiose rungtynėse į „Lietkabelio“ sudėtį grįžo Martynas Varnas, tačiau rungtynes praleido Paulius Valinskas ir pirmo tarpusavio mačo herojus Gediminas Orelikas.

Ne itin sėkmingai rungtynės susiklostė Deivydui Sirvydžiui, kuris pelnė 18 taškų ir buvo rezultatyviausias krepšininkas komandoje. Tačiau tikslą pasiekė tik 3 Deivydo tritaškiai iš 12 ir 2 dvitaškiai iš 5.

Panevėžiečiams runktynių pradžioje nesisekė metant iš toli ir varžovai atitrūko 7 taškais – 18:11. Tada pirmą komandos tritaškį po 6 netaiklių pataikė Sirvydis, o paskutinius taškus pirmajame ketvirtyje tolimu metimu pelnė Dovis Bičkauskis ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 16:19.

Antrą ketvirtį Lietuvos komanda pradėjo klaidomis gynyboje ir „Turk Telekom“ susikūrė dviženklį pranašumą – 34:23. Sirvydis ir Bičkauskis neleido varžovams atitrūkti ir komandos ilsėtis išėjo Ankaros komandai pirmaujant 44:36.

Po pertraukos Panevėžio komanda spurtavo ir trečias Sirvydžio taiklus tritaškis rungtynėse priartino panevėžiečius iki 2 taškų – 47:49. Varnas tritaškiu persvėrė rezultatą ir iki ketvirčio pabaigos pirmavo tai vieni, tai kiti. Vėl paskutinius kėlinuko taškus pelnė Bičkauskis ir rezultatas tapo 60:59 „Lietkabelio“ naudai.

Nenado Čanako auklėtiniai vęl strigo puolime lemiamam ketvirčiui persikėlus į antrą pusę šeimininkų pranašumas pasiekė 5 taškus – 72:67.

Sirvydžio metimai skriejo pro šalį ir turkai likus žaisti 2 minutes vėl atitrūko dviženkle persvara. „Lietkabelio“ pastangos gelbėtis nedavė vaisių ir „Turk Telekom“ iškovojo įtikinamą pergalę.

Varžovus į pergalę vedė Tyrone’as Wallace’as. Jis surinko 31 taškus (8/10 dvit., 3/6 trit.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 39 naudingumo balus.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje sužaidė Bičkauskis. Įžaidėjas pelnė 14 taškų ir tašku pagerino savo geriausią pasiekimą, užfiksuotą žaidžiant už Vilniaus „Rytą“. Viso Bičkauskis pelnė 14 taškų, išdalino 5 rezultatyvius perdavimus, suklydo 5 kartus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

„Turk Telekom“: Wallace’as 31, Jamesas Palmeris 20 (3/5 trit.), Yigitcanas Saybiras ir Jarrodas Jonesas po 13.

„Lietkabelis“: Sirvydis 18 (2/6 dvit., 3/12 trit., 5/8 baud., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 4 klaid., 12 naud.), Bičkauskis 14 (3/5 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.),Varnas 9 (5 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 9, Stefanas Birčevičius 7 (4 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 7 (1/6 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.)

Pasirodymą šio sezono Europos taurėje Panevėžio komanda baigs dvejomis rungtynėmis namuose. Kitą savaitę „Kalnapilio“ arenoje svečiuosi Vroclavo „Slask“, vasario 7 dieną – Klužo-Napokos U-BT.